Dell 6000/Display Link = Ubuntu 19.04 - brak ekranów

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
Matush
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 27 sie 2008, 12:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Dell 6000/Display Link = Ubuntu 19.04 - brak ekranów

Post autor: Matush »

Cześć,

Mam pewien problem ze swoim utrabookiem HP x360 na Ryzenie 3500u. Posiadam replikator portów po USB-C oparty na Display Link - Dell 6000. Zrobiłem update oraz upgrade. Wyłączony mam Secure Boot w UEFI. Postawione jest Ubuntu 19.04.
Postawiłem dkms, ściągnąłem ostatnią paczkę ze strony Display Link. Ruszyla instalacja, gdzie było napisane iż buduje jądro. Nastąpił freeze. Zrobiłem restart i uruchomiłem jeszcze raz - zainstalowało się.
Zrobiłem twardy reset na replikatorze i odpiąłem wszystkie urządzenia po usb oraz ethernet. Zostały tylko monitory. Podłączyłem do do laptopa. Wchodzę w ekrany i nie widzę swoich zewnętrznych monitorów.
Gdy podłączyłem urządzenia usb do stacji - są widoczne po przez lsub. Ethernet także działa.Display port jest także widoczny. Nie instalowałem sterowników AMD do grafiki - jest ten generyczny.
W dokumentacji sterownika do Display Link było napisane iż wersja systemu 19.04 lub 18.04. 18.04 nawet nie chciała w safe mode wstać.
Jak mogę odpalić te zewnętrzne monitory na replikatorze?
Będę wdzięczny za pomoc!
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Dell 6000/Display Link = Ubuntu 19.04 - brak ekranów

Post autor: mario_7 »

Co pojawia się w dmesg po podłączeniu display link z monitorami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości