Ubuntu 20.04 Dark mode

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
scet
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2018, 13:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu 20.04 Dark mode

Post autor: scet »

Cześć,
zainstalowałem najnowszą wersję Ubuntu 20 i uruchomiłem Dark mode.
Generalnie fajnie wszystko wygląda jednak niektóre aplikację nie są jeszcze dostosowane pod ten tryb i wyglądają na tyle fatalnie, że aż ciężko z nich korzystać, np. Thunderbird
Wyszukałem, że można uruchomić aplikacje z konsoli w normalnym trybie:
GTK_THEME=Adwaita:light thunderbird
Jednak uruchamianie z konsoli jest nieco kłopotliwe dlatego zastanawiam się czy jest możliwość zmiany ustawień gdzieś aby niektóre aplikacje nie startowały domyślnie w Dark mode?
Teto10
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2020, 17:10
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Ubuntu 20.04 Dark mode

Post autor: Teto10 »

Ciemny motyw został wzbogacony o panel wątków ciemnych wiadomości, a także inne małe ulepszenia, które pomagają zapewnić bardziej spójne wrażenia.
Wszystko jest możliwe
scet
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 30 gru 2018, 13:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 20.04 Dark mode

Post autor: scet »

Teto10 pisze: 05 maja 2020, 17:16 Ciemny motyw został wzbogacony o panel wątków ciemnych wiadomości, a także inne małe ulepszenia, które pomagają zapewnić bardziej spójne wrażenia.
co nie zmienia faktu, że fajnie było by mieć możliwość ustawienia w jakim trybie domyślnie mają się otwierać poszczególne aplikacje :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość