Ubuntu instalacja i komunikat o wyłączeniu RST

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Waleczne_Serce
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2019, 16:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04

Ubuntu instalacja i komunikat o wyłączeniu RST

Post autor: Waleczne_Serce »

Witam, mam nowego laptopa ale już tylko z dyskami M.2 SSD i problem gdyż chciałem dwa systemy operacyjne jak dotychczas. Jednak podczas instalacji Ubuntu wywala mi komunikat o wyłączeniu RST. Nie wiem jak to obejść aby mieć dwa systemy operacyjne. Może ktoś pogodził dwa systemy operacyjne na takich dyskach. Chodzi o to aby mieć dwa systemy jak pisałem na dwóch dyskach.
Awatar użytkownika
arecki
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 747
Rejestracja: 17 lis 2018, 09:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 44 Bronson Lane Hensonville

Re: Ubuntu instalacja i problem RST

Post autor: arecki »

Prawdopodobnie musisz zmienić tryb pracy dysku z RAID na AHCI.
Ponieważ po zmianie tego trybu przestanie się uruchamiać Windows, musisz też sobie przestawić ten tryb w Windows.
Jak masz możliwość zmiany trybu na AHCI i instalacji systemów od "zera" to będzie chyba najprościej.
Waleczne_Serce
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2019, 16:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04

Re: Ubuntu instalacja i problem RST

Post autor: Waleczne_Serce »

Jak się domyślam będzie to gdzieś w Biosie. Jeśli przestawię te tryby to będę musiał od nowa instalować Windowsa oraz Ubuntu. Bez tego nie da się zainstalować Ubuntu ? A nie da się przestawić drugi dysk tylko ? Na pierwszym dysku mam już partycje z odzyskiwaniem do Windowsa i wolałbym zachować taką wersję
Waleczne_Serce
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2019, 16:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04

Re: Ubuntu instalacja i problem RST

Post autor: Waleczne_Serce »

Udało się, w Windows 10 trzeba było zmienić ustawienia w rejestrach i Windows 10 startował normalnie na AHCI, doinstalowałem na drugim dysku Ubuntu i teraz chodzą mi dwa systemy na dwóch dyskach :) .
stigman93
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2018, 13:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Ubuntu instalacja i komunikat o wyłączeniu RST

Post autor: stigman93 »

opisz jak tego dokonałeś chętnie bym się dowiedział bo już mnie głowa boli bo niemogę systemu zainstalować
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości