Jak zmienić IP?

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Pablo77
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2020, 03:09
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Jak zmienić IP?

Post autor: Pablo77 »

Witam, Czy idzie zmienić adres ip z zagranicznego na polskie np Islandia - Polska. Wiem tyle że trzeba mieć wykupiony program z szerokiej oferty na rynku. Czy alternatywą może być sieć tor plus jakieś darmowe oprogramowanie lub servery DNS. Znalazłem taki poradnik ale chyba mylę jedno z drugim :P https://linuxconfig.org/install-tor-pro ... 0-04-linux . Na ubuntu chodze dwa miesiące ; )
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2041
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Jak zmienić IP?

Post autor: kobrawerde »

Sieć TOR o ile mi wiadomo zmienia adres IP ale cyklicznie. Nie wiem czy ma się na to wpływ jaki adres IP po np. wymuszeniu zmiany w/w otrzymamy.Może jakiś VPN / Openvpn który ma w swojej ofercie korzystania z serwerów PL / adresów IP (PL) ? ...Albo jakieś serwery proxy jednak nic darmowego pewnie Cię nie zadowoli z racji słabych transferów lub po prostu uciążliwości korzystania przez ciągłe zmiany haseł / loginów itd
Awatar użytkownika
Lindt13
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 119
Rejestracja: 12 maja 2017, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME

Re: Jak zmienić IP?

Post autor: Lindt13 »

Nie wiem jaka jest intencja pytania, ale jeśli chcesz uniknąć targetowania cen (czasem jest taka praktyka że w zależności od kraju z jakiego łączy się klient otrzymuje w tym samym sklepie różną cenę za ten sam towar) to np. ProtonVPN może to umożliwić. Z tym że polski serwer jest płatny (4 euro na miesiąc przy płatności miesięcznej).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości