Steam - wspólny katalog z Windows

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Yoshimura
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2020, 22:04
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Steam - wspólny katalog z Windows

Post autor: Yoshimura »

Część, chciałbym zmienić katalog instalacji Steam.
Tak wyglądają dyski
Dysk 1 Windows
Dysk 2 Steam
Dysk 3, dwie partycje, F - Ubuntu, D - dane
Chciałbym żeby katalog gier był ustawiony na dysku 2, ale nie można wybrać innej ścieżki niż katalog na partycji systemowej.
Jest jakiś sposób żeby to zmienić?
Jero
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 16 cze 2010, 13:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Steam - wspólny katalog z Windows

Post autor: Jero »

Pytanie strasznie ogólne i niemal nie wiadomo o co chodzi, ale pomysł ciekawy. W windzie bez problemu można instalować steam na innym dysku i tak też zrobiłem. Ale to i tak nie ma znaczenia w kwestii problemu wspólnego katalogu steam dla linuxa i windy. najpierw instalujemy steam w windzie, potem instalujemy steam na Ubuntu, czy jakimkolwiek innym linuksie. Sprawdzałem, 90% tak zainstalowanego katalog Steam wygląda podobnie na obydwóch systemach kwestia czy te 10% nie będzie kluczowe xd. Gdyby nie było, to znajdujemy w linuksie katalog steam. Będzie to gdzieś /home/xxxuzytkownik/.steam./steam a czasem jeszcze kilka poziomów niżej... Nie czaję po co tyle poziomów. I na ogół w miejsce tego steam sojącego na najniższym poziomie... a może na wszystkie.. ? montujemy steam zainstalowany w windzie.

Kod: Zaznacz cały

mount --blind /katalog z zamontowanymi innymi dyskami w Ubuntu będzie to media/nazwa dysku/od razu zainstalowany steam albo program files/steam  /home/nazwa użytkownika/steam./steam
Jeszcze bardziej neutralne byłoby takie zamontowanie samego katalogu z grami ze steamu. Wtedy powinno być niemal 100% zgodności. Na ten moment, nie próbowałem zainstalować żadnej, to nawet nie wiem na którym poziomie jest tworzony katalog z grami. Więc jak widać samego działania takiego zabiegu nie przetestowałem, mnie tu właściwie nie było... xd. Zalecam stworzenie kopii zainstalowanego steamu xd. Nie gwarantuję że nie uszkodzi to steamu z windy, po czym trzeba będzie wszystkie gry instalować na nowo xd
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8606
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Steam - wspólny katalog z Windows

Post autor: mario_7 »

Takie współdzielenie jest problematyczne - niektóre gry nie działają z poziomu Linuksa, gdy są na partycji NTFS - kwestia niekompatybilności np. dozwolonych znaków w nazwach plików.

W internecie są poradniki z obejściami, ale prawdopodobnie to nie są do końca przetestowane rozwiązania.
Awatar użytkownika
40rozbojnik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 22 paź 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Steam - wspólny katalog z Windows

Post autor: 40rozbojnik »

mario_7 pisze: 27 lut 2023, 23:32 Takie współdzielenie jest problematyczne - niektóre gry nie działają z poziomu Linuksa, gdy są na partycji NTFS - kwestia niekompatybilności np. dozwolonych znaków w nazwach plików.
Mało tego, niektóre gry nie chcą działać w przypadku, kiedy są zainstalowane na innym dysku niż systemowy (domyślna lokalizacja biblioteki Steam). Osobiście miałem kilka takich przypadków, przykładowo przy Death Stranding, Red Dead Redemption 2, MK 11 czy Days Gone. Było tego więcej, ale już nie pamiętam. Oczywiście dyski i partycje linuksowe, foldery biblioteki utworzone po Bożemu przez Steam. Także nie ma co kombinować, bo może być z tego więcej problemów niż korzyści.
Awatar użytkownika
Foka0111
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 674
Rejestracja: 29 cze 2010, 01:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Steam - wspólny katalog z Windows

Post autor: Foka0111 »

Wątpię żeby to się udało , np kiedy program pod Windows odwoła się biblioteki w katalogu /opt albo /home coś tam coś tam oi odwrotnie chociaż struktura katalogów będzie taka sama to są 2 różne aplikacje (Steam) Wybór miejsca zrzutu gier nie przenosi całego Steam w to konkretne miejsce .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości