Ubuntu 20 - się wykopyrtnął

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
jeden3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2018, 09:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.10
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

Ubuntu 20 - się wykopyrtnął

Post autor: jeden3 »

Witam wszystkich w Nowym Roku i życzę wszystkiego dobrego.

Mam następujący problem. Nie mogę załadować programu, system się wykopyrtnął :pt36:
Przyczyną może być pomyłkowa defragmentacja partycji na której jest UBUNTU z pozycji windows'a ( komputer ma oba systemy)
Nie mam problemu z załadowaniem windows'a a w przypadku próby załadowania Ubuntu pojawia się wiersz:

/dev/nume0n1p6: clean, 250757/8355840 files, 31772476/33419776 blocks

Nadal mam opcję wyboru,
- Ubuntu (nie ładuje się)
- Advanced options for Ubuntu (otwiera się)
- Windows Boot Manager (działa bez zarzutu i ładuje windows'a)
- UEFI Firmware Settings

Proszę o pomoc, czy da się przywrócić Ubuntu? :ligt: Są tam pliki na których mi zależy.

Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
arecki
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 747
Rejestracja: 17 lis 2018, 09:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 44 Bronson Lane Hensonville

Re: Ubuntu 20 - się wykopyrtnął

Post autor: arecki »

Do plików możesz się dostać z poziomu dowolnej dystrybucji GNU/Linux w trybie LiveCD. Standardowy obraz instalacyjny Ubuntu umożliwia uruchomienie sesji LiveCD.
Z poziomu Windows też jest możliwy dostęp do plików z Ubuntu, ale wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania do obsługi systemów plików ext (osobiście preferuję Ext2Fsd)
W Advanced options for Ubuntu powinny być wpisy umożliwiające uruchomienie Ubuntu w trybie awaryjnym/odzyskiwania.
jeden3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2018, 09:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.10
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

Re: Ubuntu 20 - się wykopyrtnął

Post autor: jeden3 »

arecki pisze: 02 sty 2021, 16:53 Do plików możesz się dostać z poziomu dowolnej dystrybucji GNU/Linux w trybie LiveCD. Standardowy obraz instalacyjny Ubuntu umożliwia uruchomienie sesji LiveCD.
Z poziomu Windows też jest możliwy dostęp do plików z Ubuntu, ale wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania do obsługi systemów plików ext (osobiście preferuję Ext2Fsd)
W Advanced options for Ubuntu powinny być wpisy umożliwiające uruchomienie Ubuntu w trybie awaryjnym/odzyskiwania.
Dzięki, spróbuje jakoś sobie poradzić wg. ostatniej wskazówki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości