Pidgin i wygląd listy kontaktów

Jak się dogadać?
Raziel.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2007, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Pidgin i wygląd listy kontaktów

Post autor: Raziel. »

Witam,

Postanowiłem przesiąść się z Kadu na Pidgina, jednak stare przyzwyczajenia dały o sobie znać, i w związku z tym mam dwa pytania:

- Czy można zmusić Pidgina, aby pod nickami na liście kontaktów wyświetlał opisy jedynie u tych osób, które ustawiły sobie jakiś prawdziwy opis? Obecnie pod każdym kontaktem (nawet jeżeli nie ma on ustawionego opisu) wyświetla się coś w stylu: "Dostępny", "Zajęty", "Rozłączony" itp. Strasznie zlewa się to z prawdziwymi opisami.

- Czy można ustawić takie sortowanie listy kontaktów jak w Kadu (czy Gadu-Gadu), aby osoby "dostępne" i "zajęte" ("zaraz wracam") były posortowane alfabetycznie RAZEM (a nie najpierw "dostepne" a pozniej "zajete"), a wszystkie osoby niedostępne znalazły się pod nimi (także posortowane alfabetycznie).

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mikrobart
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 31 sty 2007, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Kontakt:

Post autor: mikrobart »

Raziel. pisze:- Czy można ustawić takie sortowanie listy kontaktów jak w Kadu (czy Gadu-Gadu), aby osoby "dostępne" i "zajęte" ("zaraz wracam") były posortowane alfabetycznie RAZEM (a nie najpierw "dostepne" a pozniej "zajete"), a wszystkie osoby niedostępne znalazły się pod nimi (także posortowane alfabetycznie).
Znajomi -> Sortowanie listy -> Alfabetycznie
What are you doing?
Raziel.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2007, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Raziel. »

Przy tym rodzaju sortowania osoby niedostępne także są wymieszane z dostępnymi i zajętymi. A ja chciałbym, aby kontakty były podzielone niejako na 2 bloki:

- u góry osoby dostępne i zajęte (posortowane alfabetycznie między sobą)
- u dołu osoby niedostępne (posortowane także alfabetycznie między sobą)

Czyli dokładnie tak, jak jest to w Kadu lub Gadu-Gadu.
lssl
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2007, 17:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.10

Post autor: lssl »

Sortowanie listy według statusu u mnie tak działa.
Raziel.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2007, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Raziel. »

lssl: u mnie sortowanie wg statusu osobno sortuje użytkowników dostępnych, i osobno (pod nimi) użytkowników zajętych ("zaraz wracam"). Ja miałem na myśli wspólne sortowanie tych dwóch grup użytkowników, a dopiero pod nimi listę użytkowników niedostępnych.

Ale mniejsza z tym, bardziej zależy mi na rozwiązaniu pierwszego problemu (z pierwszego posta). Dlaczego Pidgin pod każdym z użytkowników wypisuje mi "Dostępny", "Zajęty" albo "Rozłączony", w taki sposób, że zlewa się to z prawdziwymi opisami tekstowymi innych użytkowników?

Moje wersje programów i bibliotek:
Pidgin 2.0.1
libgadu3 1.7~rc2

Pozdrawiam.
Googlarz

Post autor: Googlarz »

aktualnie z tego co wiem nie ma tego rozwiązania (1. problem) - napisz do twórców a z pewnością uwzględnią to w jednym z bliższych aktualizacji (w 2.0.2 poprawili 100 błędów z 2.0.1 zgłaszanych przez użytkowników!!)
bardzo dobry response - wystarczy napisać na Pidgin.im

a co do segregacji to u mnie "wg statusu" segreguje najpierw osoby "nie niedostępne" alfabetycznie a później niedostępne (też alfabetycznie)

daj screena jak to u Ciebie wygląda
Raziel.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2007, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Raziel. »

Sortowanie listy według statusu wygląda u mnie tak:

Obrazek

I przy okazji jeszcze jedno (szukałem rozwiązania na forum, ale bez skutku):
Czy istnieje możliwość dodania samego siebie do listy kontaktów i wyświetlania własnego, aktualnego statusu (opisu)? Gdzieś znalazłem, że należy dodać siebie jako użytkownika Jabbera. W jaki sposób?
Awatar użytkownika
basi
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2007, 17:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Post autor: basi »

mam podobne problemy :) tez bym chciał to zmienić.. a druga nurtująca mnie sprawa, to gdzie znajduje się folder pidgina, w którym znajde ikonki odpowiedzialne za wyswietlanie na panelu (dostepny, zajety, niedostepny, niewidoczny) ?
Googlarz

Post autor: Googlarz »

no takie jest segregowanie ;-)

w końcu dostępny to osoba z którą możesz gadać, zaraz wracam - z nią chwilowo nie pogadasz, a nieobecny na końcu - bo go nie ma ;) w PL się utarło by robić się niewidocznym lub ciągle "zaraz wracam" a nie naprawdę odzwierciedlać tego co to powinno odzwierciedlać...

a co do wyświetlania siebie na liście kontaktów - widocznie nikt nie wpadł na to w Pidgin że możesz chcieć ze sobą pogadać :tes:
Awatar użytkownika
basi
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2007, 17:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Post autor: basi »

Googlarz pisze:
a co do wyświetlania siebie na liście kontaktów - widocznie nikt nie wpadł na to w Pidgin że możesz chcieć ze sobą pogadać :tes:
Tylko z tymi statusami w Pidginie jest tak dziwnie, że opis możesz pisać bez ograniczenia, a gg prawdziwe nie wyświetli całego.. przydałoby się, żeby ograniczało do tylu znaków ile w rzeczywisotści można umieścić.
Googlarz

Post autor: Googlarz »

basi pisze:Tylko z tymi statusami w Pidginie jest tak dziwnie, że opis możesz pisać bez ograniczenia, a gg prawdziwe nie wyświetli całego.. przydałoby się, żeby ograniczało do tylu znaków ile w rzeczywisotści można umieścić.
bo opisy w Jabberze nie mają (chyba) ograniczenia... tylko GG się wyróżnia a przecież Pidgin nie jest stworzony tylko do GG (a jeszcze do kilku/kilkunastu innych standardów) :-)

sam zresztą chcę zrezygnować z GG na rzecz Jabbera (nawet bez transportów) już niedługo ;-)
Awatar użytkownika
witek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 400
Rejestracja: 14 lip 2005, 14:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: witek »

Raziel. pisze:Sortowanie listy według statusu wygląda u mnie tak:

[url=http://img408.imageshack.us/img408/6352 ... fm7.th.png]Obrazek[/url]

I przy okazji jeszcze jedno (szukałem rozwiązania na forum, ale bez skutku):
Czy istnieje możliwość dodania samego siebie do listy kontaktów i wyświetlania własnego, aktualnego statusu (opisu)? Gdzieś znalazłem, że należy dodać siebie jako użytkownika Jabbera. W jaki sposób?
Pytanie z innej beczki, jaki mptyw masz zainstalowany w pidginie (ten na zrzucie ekranu)?
Awatar użytkownika
Wiorka
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 01 lis 2006, 09:41
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Wiorka »

Googlarz pisze:a co do wyświetlania siebie na liście kontaktów - widocznie nikt nie wpadł na to w Pidgin że możesz chcieć ze sobą pogadać :tes:
No jak to nie :> na jabberze, icq i msn mozna bez problemu dodac siebie do listy :]
Raziel.
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2007, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: Raziel. »

basi: folder to /usr/share/pixmaps/pidgin.

witek: motyw znajdziesz na tej stronce: [link].

Pozdrawiam.
riffplayer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2007, 19:49
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: riffplayer »

A jak zrobić takie obrazki dostosowane do użytkowników jak tu:
http://pidgin.im/var/ezwebin_site/stora ... window.png

Czy to specyfika którejś z sieci? Czy można samemu ustawić?
Awatar użytkownika
basi
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 23 lut 2007, 17:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Post autor: basi »

Raziel. pisze:basi: folder to /usr/share/pixmaps/pidgin.

witek: motyw znajdziesz na tej stronce: [link].

Pozdrawiam.
Dzięki

Zrzucik:)
:tes:
Googlarz

Post autor: Googlarz »

riffplayer
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2007, 19:49
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: riffplayer »

o dzieki :)
Nenros
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2005, 22:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Nenros »

a ja korzystam z transprtu gg i chciałbym zrobić aby mi się pokazywało zamiast niedostępny opis tej osoby
Ath

Post autor: Ath »

Nenros pisze:a ja korzystam z transprtu gg i chciałbym zrobić aby mi się pokazywało zamiast niedostępny opis tej osoby
Ja mam ten sam problem. Czy istnieje jakiś plugin, który umożliwi wyświetlanie statusów kontaktów z GG będących offline? W którymś Psi (chyba Daisy) to działało, tutaj niestety nie... :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości