Lirc, czyli co tak właściwe potrzeba?

Grafika, film, dźwięk.
gucio_mg
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2006, 13:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Lirc, czyli co tak właściwe potrzeba?

Post autor: gucio_mg »

Witam.
W każdym z tematów jakie przeglądałem, jak i na oficjalnej stronie, widzę to samo, czyli rady jak sobie skonfigurować etc. Pytanie jest inne.

Mam odpowiedni pilot (jest na liście wspieranych) do amplitunera, więc stwierdziłem, że można by zrobić z niego pilot do komputera przy okazji.

Tu pojawia się kilka pytań:
a) widzę, że wszędzie są schematy budowy odbiornika, niestety nie posiadam skillów lutowania itp, więc pytanie pierwsze: gdzie można kupić gotowy odbiornik?
b) następne pytanie związane z samym odbiornikiem - ponoć USB odpada, więc skoro już ma być COM to czy istnieje możliwość aby był jakoś z przodu obudowy niż z tyłu (w sensie odbiornik-kabel-wtyczka.
c) jeśli już zdobędę odbiornik, potem pozostaje kwestia skonfigurowania go i pilota czy coś jeszcze?

I to jak chwilowo tyle.
Pozdrawiam,
Michał G.
Awatar użytkownika
admo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 10 maja 2006, 18:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Lirc, czyli co tak właściwe potrzeba?

Post autor: admo »

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale:
gucio_mg pisze:Witam.
a) widzę, że wszędzie są schematy budowy odbiornika, niestety nie posiadam skillów lutowania itp, więc pytanie pierwsze: gdzie można kupić gotowy odbiornik?
Ja mogę Ci zlutować, kontakt do mnie jest:)
gucio_mg pisze: b) następne pytanie związane z samym odbiornikiem - ponoć USB odpada, więc skoro już ma być COM to czy istnieje możliwość aby był jakoś z przodu obudowy niż z tyłu (w sensie odbiornik-kabel-wtyczka.
Oczywiście, że jest taka możliwość. Poza tym istnieje także projekt odbiornika na USB.
gucio_mg pisze: c) jeśli już zdobędę odbiornik, potem pozostaje kwestia skonfigurowania go i pilota czy coś jeszcze?
Po podłączeniu odbiornika pozostaje jedynie zainstalowanie odpowiednich pakietów, nagranie pilota (jeśli nie jest "wspierany"), oraz skonfigurowanie lircd do wpływania na system (np. przycisk POWER uruchamia mplayera).

Pozdrawiam:)
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości