Hardy: brak dźwięku LINE-IN, MIC

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
wrrr
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2006, 22:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: Xfce
Kontakt:

Hardy: brak dźwięku LINE-IN, MIC

Post autor: wrrr »

bez owijania.
z relacji znajomywch wiem, że problem jest dość popularny:
-Ubuntu Hardy Heron 32bit, wersja 8.04.1 (iso sprzed kilku dni ściągnięte via distrowatch)
-jajko: 2.6.24-19-generic
-PulseAudio: 0.9.10-1ubuntu1
-alsa: 1.0.16-0ubuntu4
-chipset: nVidia Corporation CK804 AC'97 Audio Controller
-tuner TV/FM: Prolink PixelView PV-304P+ (Rev. 2B) - napis z karty - oparty o CX88 (potrzebne moduły CX88xx i CX8800 linuksa)

o co chodzi:
-dźwięk jest. super wszystko się odtwarza, flash i odtwarzacze nie gryzą się (z howto na stronie http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=789578 (wersja offline w razie gdyby link był martwy) wykonałem punkty A i B, C i D na razie nie są mi potrzebne, więc pominąłem)
-nie mogę nagrywać z mikrofonu, w zasadzie mikrofon w ogóle nie jest obsługiwany - taki zwykły podpięty z tyłu komputera w różową dziurkę =)
-NAJWAŻNIEJSZE: nie mogę nagrywać dźwięku z wejścia LINIOWEGO (LINE-IN - kolor błękitny obwódki gniazda w mojej płycie), co za tym idzie nie mogę w pełni korzystać ze swojej karty telewizyjnej
-mam w komputerze zarówno Ubuntu 8.04 jak i 7.10 - w Gutsym nie ma żadnych problemów z LINE-IN, ani z mikrofonem
-przykra sprawa z KDETV, w Gutsym działa bez kłopotu, po skonfigurowaniu tunera (dodaniu 3 linijek do /etc/modprobe.d/aliases i reboocie) wykrywa kartę i pozwala na odnalezienie wszystkich kanałów
działa w Gutsym również TVTime. w hardym TVTime poprawnie widzi tuner i pozwala znaleźć tylko niektóre programy, natomiast KDETV tunera nie widzi

Nie wierzę że to wina KDETV. Raczej państwo z Canonical coś po prostu spieprzyli. Z Hardym od początku są jeszcze większe problemy niż były z Gutsym, gdzie przynajmniej multimedia były obsługiwane jakotako.
Nie wiem czy to wina PulseAudio, nawet jeśli tak, to w Hardym nie ma możliwości usunięcia tego czegoś i powrotu do używania np. samej alsy, bez wywalenia z systemu przy okazji większości potrzebnych i ulubionych paczek.

Nie obchodzi mnie zresztą dlaczego jest ten bałagan. Potrzebuję pomocy. Nie mogę zainstalować i używać systemu, w którym podstawowa w dzisiejszych czasach wydawałoby się funkcjonalność jeżeli chodzi o komunikację przez internet nie działa i na dodatek nie działa to, co działało poprawnie w wersjach poprzednich (Gutsy i Feisty bez najminejszego kłopotu obsługiwały mój tuner i mikrofon z nagrywaniem włącznie)
Po kiego fleta mi w takiej sytuacji w systemie Ekiga, preinstalowana, jak mam jednocześnie PidGin'a który potrafi zrobić to samo tylko lepiej.

Jestem załamany. Pomocy.

Proszę tylko nie proponować żadnych backportów, bo przez to w ostatnim czasie pokłóciłem się z Gutsym - po pewnym czasie pomimo że w repozytoriach były dostępne wielu pakietów nie mogłem zainstalować przez połamane zależności.

Nie widzę też sensu w przekompilowaniu alsy - ponownym zresztą.

Żałosne, że system który chce konkurować o desktopy z m$ nie potrafi nagrywać z mikrofonu.
Nie chcę wracać do Gutsy'ego, bo Hardy jest po prostu szybszy i bardziej stabilny i przede wszystkim wiele wkurzających "funkcji" gutsyego w hardym usunięto.

Jeżeli ktoś miał podobny problem ale się z nim uporał to proszę o pomoc.
Jeżeli trzeba output jakiejś komendy, to podam, kiedy się dowiem, co ona za jedna.

Pozdrawiam
freedom so hard when we are all bound by laws...
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Hardy: brak dźwięku LINE-IN, MIC

Post autor: skoruppa »

Nie wiem jak to z tą kartą telewizyjną ale może line-in i mic są wyciszone. Często ludzie mówią, że mikrofon nie działa a jest on po prosty wyciszony.

Nie wiem czy to coś pomoże
zylx
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 85
Rejestracja: 17 gru 2006, 18:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Hardy: brak dźwięku LINE-IN, MIC

Post autor: zylx »

A jesli nie pomoże to:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install pavucontrol
Odpal tę aplikację (najlepiej z konsoli bo link w menu jest ukryty, przejdz do zakładki Input Devices kliknij prawym na preferowanym przez ciebie wejściu i zaznacz "Default". Później tylko w Preferencje => Dźwięk prz "przechwytywanie dźwieku wybierz "Serwer dźwięku PulseAudio"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości