gdzie jest init/main.c ?

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
none
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 12 wrz 2007, 18:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE

gdzie jest init/main.c ?

Post autor: none »

Chciałbym poznać system od podszewki na tą potrzebe skompilowalem własne jądro z ktorego usunąłem niepotrzebne rzeczy. Teraz chciałbym troche się pobawić kodem i chciałbym znaleść ten plik init/main.c ja znalazłem go tu /proc/13076/cwd/init niestety nie zawierał linijki calibrate_delay(void) daltego nie wiem czy to właściwe. Wszystko robie według tego poradnika http://kernel.wikidot.com/kernel:teoria:pierwszy. Z góry dziękuje za odpowiedz.
bgerlich
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 229
Rejestracja: 23 kwie 2008, 04:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: gdzie jest init/main.c ?

Post autor: bgerlich »

main.c znajduje się w katalogu init w drzewie kodu źródłowego kernela. Ściągnij najnowszy z kernel.org.
Awatar użytkownika
none
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 12 wrz 2007, 18:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE

Odp: gdzie jest init/main.c ?

Post autor: none »

to za kazdym razem usze od początku kompilować i czekać 30 min ?
bgerlich
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 229
Rejestracja: 23 kwie 2008, 04:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: gdzie jest init/main.c ?

Post autor: bgerlich »

nie, po pierwszej kompilacji, kompilować się będą tylko pliki, w których wprowadziłeś zmiany (to w dużym skrócie).
Awatar użytkownika
none
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 60
Rejestracja: 12 wrz 2007, 18:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE

Odp: gdzie jest init/main.c ?

Post autor: none »

No i ostatnie mam nadzieje 2 pytania w folderze /boot jest jeszcze plik System.map-numer kernela z kąd go wziąść narazie dałem do grub.lst(czy do dobrego pliku dodaje?) ze starszej wersji dziala ale jakos wolniej :/ a no i bo ja mam architekture i686 a w folderze arch nie ma takiej to jaką mam wybrać narazie dalem i386 czy to zpowolni moj pc jeżeli mam 2 procesory. No i pytanie poza konkursem czy jak kompiluje jądra i mam 2 rdzenie to jak ustawie 2 kompilacje na raz by przyspieszyć to on sam to rozłoży na 2 rdzenie czy trzeba go o tym poinformować jakoś ?
Dzięki za pomoc bgerlich:)
/EDIT:
Niestety nie znalazło mi wyrażenia :calibrate_delay(void) w pliku main.c czemu ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości