Option GT max z Orange i Ubuntu 8.04

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
blindmashine
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Option GT max z Orange i Ubuntu 8.04

Post autor: blindmashine »

Witam.
Staram się uparcie przesiąść z Windy na linuksa i wszystko byłoby ok, gdyby nie pewien szkopuł. Mam internet z orange`u wraz z kartą Option GT MAX. Próbowałem szczęścia z Ubuntu 7.10 i poległem. Próbuje i teraz. Znalazłem na forum porady, bodajże od bob`a, postępowałem wg wskazówek i nic. Modem dalej milczy. Walczyłem z nozomi i innymi hso, powoli tracę siłę. Może ktoś pomóc, wytłumaczyć, a najlepiej poprowadzić za rękę.
Z góry dziękuję.
P.S. Wolałbym uniknąć komentarzy w stylu już było, albo odsyłania do forów, od tygodnia dziennie po kilka godzin przeszukuje net`a i znajduje posty w stylu jakie to proste. Dla mnie proste nie jest i z chęcią skorzystałbym z pomocy kogoś doświadczonego.
Awatar użytkownika
frklin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 891
Rejestracja: 13 gru 2007, 04:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Odp: Option GT max z Orange i Ubuntu 8.04

Post autor: frklin »

Skorzystaj z Global UMTS.
DO WYGRANIA TRZY ROUTERY WWW.NIBYBLOG.PL/KONKURS
blindmashine
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2008, 18:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Option GT max z Orange i Ubuntu 8.04

Post autor: blindmashine »

Global UMTS coś nie działa.
Mimo, że podłancza urządzenie w porty ttyUSB0, ttyUSB1, ttyUSB2
po wybraniu któregokolwiek z portów wyświetla komunikat o błędzie podłączenia urządzenia.
Sam modem natomiast miga na fioletowo, czyli dostaje napięcie ale nie wyszukuje sieci. Nie wiem czy sam modem jest zainstalowany i jak się to odbywa.

EDIT:
Ok Global UMTS działa i to całkiem nieźle. Mam zdecydowanie lepszy transfer niż pod windą.
Natomiast próba z hso nie udała się, o ile same hso zainstalowało się, o tyle rezero dało następujący komunikat o błędzie:

Kod: Zaznacz cały

blindmashine@blindmashine-IBM-T41:~/Pulpit/hsoudev$ make
cc -o rezero rezero.o
/usr/bin/ld: crt1.o: No such file: No such file or directory
collect2: ld returned 1 exit status
make: *** [rezero] Błąd 1
Postępowałem wg zaleceń zamieszczonych na http://www.pharscape.org/content/view/66/53/
jeśli ktoś wie co nie tak prosze o pomoc, w każdym razie net na Global`u hula ... bye bye windows.
P.S. To mój początek z linuksem, więc pewnie jeszcze nie raz nawiedze forum z problemem.

edit //k2cl: przenoszę to do bardziej odpowiedniego działu :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości