<solved> Wyłączenie dysku w Partition Edytor

Jeśli już na pewno nie da się umieścić posta wyżej.
Krisss86
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2008, 23:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

<solved> Wyłączenie dysku w Partition Edytor

Post autor: Krisss86 »

Witam wszystkich. Z góry przepraszam za błędy wszelakiego rodzaju, gdyż jest to mój pierwszy [ale jakże ważny ] temat a za razem prośba o pomoc.
Mam 2 dyski twarde: 1 ATA 80GB jest nośnikiem linuksa; 2-gi SATA 320 GB jest a właściwie był nośnkiem Windowsa i kilku partycji z bardzo ważnymi danymi. Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem linuksa, i jestem pod wrażenieniem możliwości tego systemu, ale nie o tym tutaj... chciałem sobiew wyświetlić zawartość i porównać zużycia dysków w ubuntu oraz sprawdzić sposób zarządzania dyskami przy pomocy PARTITION EDITOR, niechcący kliknąłem na "Urządzenie / Utwórz tablicę partycji" przeczytałem szybko komunikat, który informuje o kasowaniu danych i zamknąłem okno krzyżykiem aby jak najszybciej z tamtąd wyjść, nie chcąc nic akceptować i od razu wyłączyłem komputer... jakimś cudem stało się inaczej:wall: cały dysk stał się przestrzenią niezpartycjonowaną. Z doświadczenia wiem że dysk nie został sformatowany a bynajmniej całkowicie [nie nadpisałem danych] , a poza tym nadal jest przestrzenią niezpartycjonowaną. w jaki sposób mogę już nie tak cofnąć zmiany [na całkowicie nie liczę, chodź było by miło] jak mieć dostęp do danych by je gdzieś przenieść i spróbować odzyskać. :cry: :wall:
Awatar użytkownika
grymberg
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 156
Rejestracja: 29 lis 2006, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Wyłączenie dysku w Partition Edytor

Post autor: grymberg »

TestDisk może pomóc http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk
gpart też podobno da radę. Szczegółów nie znam
Obrazek
Zapraszam do wsparcia akcji:
Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
Krisss86
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2008, 23:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Wyłączenie dysku w Partition Edytor

Post autor: Krisss86 »

TestDisk pomógł... wybaczcie że nie zamieszczam odpowiedzi co i jak, ale naprawa została dokonana na komputerze mojego kolegi, gdyż mam ostatnimi czasy kłopot z połączeniem internetowym na komputerze i nie mogłem programu pobrać. Z tego co powiedział to jedna z pierwszych opcji właśnie umożliwia wyszukiwanie utraconych partycji i ich przywrócenie. (w moim przypadku w 100%) grunt to nie nadpisać przestrzeni dysku. Dziękuję za pomoc, a na przyszłość będę starał się w miarę możliwości opisywać rozwiązania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostatnia deska ratunku”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości