[Ubuntu 9.04] Nieprawidłowo działający sterownik grafiki

Grafika, film, dźwięk.
kozikow
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2009, 13:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

[Ubuntu 9.04] Nieprawidłowo działający sterownik grafiki

Post autor: kozikow »

Witam. Mam laptopa "Satellite A305-S6843" z kartą graficzną "ATI Mobility Radeon HD 3470 with 256MB". Do niedawna używałem ubuntu 8.10, na którym wszystko pięknie mi działało. Dzień po premierze przeszedłem na ubuntu 9.04. Najpierw zainstalowałem sterownik FGRLX z System->Administration->Hardware Drivers. Niestety nie działały mi AWN, Kostka z Compiza i Emerald (i podejrzewam że także więcej rzeczy). Próbowałem rozwiązać problem tak jak pisze tutaj. Odinstalowałem fgrlx i zainstalowałem sterowniki stąd. Niestety wszystko nie działa tak samo jak nie działało ze sterownikiem fgrlx. Może coś pomoże to, że jak próbuję otworzyć AWN dostaje komunikat: "Warning: Screen isn't composited. Please run compiz (-fusion) or another compositing manager". Zainstalowałem CompizConfig, włączyłem go i to także nie pomogło. Mój plik /etc/X11/xorg.conf , mogą być jakieś zmiany które robiłem wcześniej jak próbowałem sam coś skonfigurować:

Kod: Zaznacz cały

Section "ServerLayout"
	Identifier     "aticonfig Layout"
	Screen      0  "aticonfig-Screen[0]-0" 0 0
EndSection

Section "Files"
EndSection

Section "Module"
EndSection

Section "Monitor"
	Identifier   "aticonfig-Monitor[0]-0"
	Option	    "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
	Option	    "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
	Option	    "DPMS" "true"
EndSection

Section "Device"
	Identifier  "aticonfig-Device[0]-0"
	Driver      "fglrx"
	BusID       "PCI:1:0:0"
EndSection

Section "Screen"
	Identifier "aticonfig-Screen[0]-0"
	Device     "aticonfig-Device[0]-0"
	Monitor    "aticonfig-Monitor[0]-0"
	DefaultDepth     24
	SubSection "Display"
		Viewport   0 0
		Depth     24
	EndSubSection
EndSection

Section "DRI"
	Mode         0666
EndSection
Proszę o pomoc :).

Edit:
Sam rozwiązałem problem, wystarczyło wpisać "compiz" w konsoli =.=, a ja męczyłem się już pare godziń instalując jakies dziwne sterowniki do karty graficznej i grzebiąc w plikach i po googlach :P oraz przeinstalowując pare razy system jak rozwalałem wszystko do takiego stopnia, że nie umiałem naprawić :P . Zostawię temat, może komuś pomoże.
Awatar użytkownika
staker
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 37
Rejestracja: 08 gru 2007, 13:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: [Ubuntu 9.04] Nieprawidłowo działający sterownik grafiki

Post autor: staker »

U mnie jest podobny problem, niestety nie działa to rozwiązanie. Karta graficzna to intel x3100 ... co zrobić ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości