Docker - wirtualizacja pojedynczych pakietów

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Awatar użytkownika
Kiro
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 340
Rejestracja: 06 lis 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Docker - wirtualizacja pojedynczych pakietów

Post autor: Kiro »

Cześć.
Mam pytanko odnośnie Docker'a - software do wirtualizacji w Linuxie. Z tego co udało mi się wyczytać i znaleźć w tutorialach to zasada działania tego systemu wygląda mniej więcej tak, że wewnątrz swojego systemu hosta instalujemy inne i dopiero w nich wymagane programy. Czy można jednak wirtualizować jedynie programy? Tzn chciałbym aby system host był względnie goły i bym dopiero po uruchomieniu odpowiednich 'paczek' mógł dostawać dostęp do określonego oprogramowania.
Przykład: czysty system ubuntu. Po uruchomieniu np dockera pokazują mi się w systemie paczki np android studio plus java plus wszelkie zależne biblioteki zainstalowane w ramach tej paczki. Potem zamykam taką 'wirtualizację' i znów mam goły system. Jednak według tego co wyczytałem jak bym zrobił tak z dockerem to przy okazji android studio odpala mi tak naprawdę drugi system czego chciałbym uniknąć raz z powodu zasobów pamięciowo procesorowych a dwa z powodu zajętości dyskowej..

Może możecie zaproponować inne rozwiązanie które rozwiązałoby ten problem? Byłbym zobowiązany.

edit:
Choć jak czytam dalej to, wbrew przykładom, nie jest wirtualizowane całe środowisko a jedynie aplikacje, tak jak chce, może ktoś jednoznacznie to potwierdzić?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości