Cinnamon - Menu

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
pyotr_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:32
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Cinnamon - Menu

Post autor: pyotr_p »

Od jakiegoś czasu szukam opcji zmiany nazwy programów w menu CInnamona. Przykładowo zamiast "Edytor obrazów GIMP" wolałbym po prostu "GIMP".
Ta się to jakoś ugryźć?

PIotr
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2052
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Cinnamon - Menu

Post autor: kobrawerde »

Ja jestem na Mint 19.3 cinnamon i da się to zrobić w bardzo prosty sposób .... po prostu edycja prawy kilk myszki na menu : z opcji wybieramy: konfiguracja ...potem u góry wybier. zakładkę menu i kikamy otwórz edytor menu. Tam już sobie poradzisz z każdym wpisem menu w : właściwości / nazwa ( zmieniasz na co chcesz ) :mrgreen:
pyotr_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:32
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Re: Cinnamon - Menu

Post autor: pyotr_p »

Nic z tego... To tak nie działa.
Jeśli wejdę we właściwości GIMP-a jest tam "GIMP" a nie "Edytor obrazów GIMP"...
To jest ukryte gdzieś indziej.
pyotr_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:32
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Re: Cinnamon - Menu

Post autor: pyotr_p »

Hmm... Gdy drugi raz wszedłem we właściwości zastałem inną nazwę: "GNU Image Manipulation... itd.". Czyżby nazwa sama się zmieniła?
Ale teraz mogłem to zmienić na "GIMP" i wygląda, że na razie jest OK (Chyba, że później znów się zmieni na "Edytor obrazów.." lub "GNU Image...".
Dziwne...
pyotr_p
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 03 maja 2020, 20:32
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64

Re: Cinnamon - Menu

Post autor: pyotr_p »

Jest z tym jakaś dziwna jazda... Teraz dla odmiany chcę zmienić "Manager schowka GTK+" na "Manager schowka" i oczywiście nie działa...
"Edytor tekstu" zmieniam na "Notatnik Xed". Sprawdzam w menu - nadal jest "Edytor tekstu". Włażę znów we właściwości a tam jest "Notatnik Xed'... Tylko dlaczego nie ma tak w Menu?

Czyli: raz działa, raz nie działa a czasem nawet samo zmienia nazwę lub niby jest zmienione, a nie jest.

O co chodzi?
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2052
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Cinnamon - Menu

Post autor: kobrawerde »

Może spróbuj z jakimś programem do edycji menu startowego. Niestety ale jak chcesz zmienić nazwę programów "przypiętych" w różnych miejscach do systemu np w opcjach : preferowane programy ( w centrum sterowania ) to są takie efekty że system tego nie przyjmie :-) trzeba głębiej zmieniać ...c o moim zdaniem jeśli się na tym nie znasz może być szkodliwe dla systemu. Może poszukaj programu który to zrobi za Ciebie.
https://www.omgubuntu.co.uk/2018/02/app ... -appeditor
https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=129524
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości