Wbudowany w laptopa media reader jako drugi HDD na jeden z folderów głównych

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Laos
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 505
Rejestracja: 20 lis 2009, 18:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Wbudowany w laptopa media reader jako drugi HDD na jeden z folderów głównych

Post autor: Laos »

Witam

Mam laptopa Thinkpad T470s chyba z wbudowanym tzw Media Readerem.

Obrazek

Jako, że mam mały dysk w laptopie zamiast uciążliwej procedury kupna dużego dysku M2, zamiany dysków i stawiania systemu od nowa wymyśliłem, że w czytnik kart pamięci włożę sobie kartę pamięci i przeniosę wszystkie foldery z dokumentami, muzyką itp.
Czy Ubuntu obsługuje te czytniki, bo nie ma karty, a nie chcę kupować karty tylko do sprawdzenia ?

Sądząc po rozmiarze otworu to myślałem, że czytnik jest na Compact Flash bo jest duży. Ale na stronie Lenovo jest napisane, że czytniki kart wbudowane w T470s są na 4-in-1 reader (MMC, SD, SDHC, SDXC). To mnie zaskoczyło, bo przecież karty SD są malutkie i nie wiem jak miałby je wkładać w tak wielki otwór. Czy jest potrzebna jakaś przejściówka ?

Co myślicie o takiej koncepcji, by kupić kartę SD 256GB i przenieść tam foldery z dysku głównego ? Ubuntu obsługuje takie karty ? Będzie to stabilne rozwiązanie ? Jak ją najlepiej sformatować ?
Awatar użytkownika
arecki
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 747
Rejestracja: 17 lis 2018, 09:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Lokalizacja: 44 Bronson Lane Hensonville

Re: Wbudowany w laptopa media reader jako drugi HDD na jeden z folderów głównych

Post autor: arecki »

Np. takie przejściówki https://www.bhphotovideo.com/images/ima ... 453016.jpg
Ubuntu obsłuży, formatujesz tak samo jak nośnik USB.
Awatar użytkownika
linuxozaurus
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2154
Rejestracja: 02 lis 2010, 22:45
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Wbudowany w laptopa media reader jako drugi HDD na jeden z folderów głównych

Post autor: linuxozaurus »

Nie ma problemu z obsługą czytników kart pamięci do kart microSD potrzebna jest przejściówka jest ona dostępna z kartami microSD.
witam
Linuxozaurus
Santo Subito Ioannes Paulus II "wolne oprogramowanie dla wolnych ludzi"
Lenowo IdeaPad L340 17API z Windows 11 Windows Dual Boot Linux Mint Cinamon in secure boot end user mode.

🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości