Ubuntu 24.04

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
smogs
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 11 lis 2018, 03:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu 24.04

Post autor: smogs »

Niech was ręka boska broni przed instalacja Ubuntu 24.04 tak niedopracowanego często zawieszającego systemu to juz dawno nie widziałem, 22.04 to był dobry system 22.10 już coś tam mi przeszkadzało ale to co obecnie to porażka. Siedzę głównie na Ubuntu mam też Manjaro i Win10 ale mam już dosyć ciągle mi zawiesza system, częste zwiechy, miganie ekranu jak oglądam Freetube, nie wiem dla kogo ten system ale od 22.10 jest zjazd jakości. Manjaro to przy tym system ciągły i czuje jakbym odmulił laptopa.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 24.04

Post autor: jacekalex »

Kiedyś chodził taki żart, ze Ubuntu to takie starożytne określenie znaczące że "nie umiem skonfigurować Debiana".

Może czas na jakąś dystrybucję, dla użyszkodników którzy nie potrafią skonfigurować Ubuntu?
:)

W GNU Linuxie, niezależnie od dystrybucji, każdy problem można rozwiązać.

Dlatego 65% problemów znajduje się między krzesłem a klawiaturą.
Niestety, również niektórych developerów.
:twisted:

Pozdro
:craz:
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
smogs
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 11 lis 2018, 03:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 24.04

Post autor: smogs »

Nie wiem czy to do mnie czy do jakiegoś dziadka który zafascynowany linuxem nie zna angielskiego i rzuca się w wir open source na najłatwiejszego Linuxa w świecie. Dobra pogrzebałem w ustawieniach i zmieniłem server wyświetlania na Waylanda
https://linuxconfig.org/how-to-enable-d ... 04-desktop narazie ekran przynajmniej nie mryga zobaczymy co przyniesie dzień
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2060
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 24.04

Post autor: kobrawerde »

Nie wiem czy to do mnie czy do jakiegoś dziadka który zafascynowany linuxem nie zna angielskiego i rzuca się w wir open source na najłatwiejszego Linuxa w świecie.
A co ma do tego dziadek ( znajomość angielskiego na polskim forum ? ) i inni starsi ludzie ...nie rozumiem ? :lol: ... kłopoty dotyczą jak wspomniał przedmówca osoby która siedzi przy komuterze a czy jest to dziadek czy siuśmajtek nie ma znaczenia. Kim ty jesteś ?
Takie ogólnikowe stwierdzenia że Ubuntu jest beeee .... i nie działa jak trzeba nic nie wnosi do pomocy innym a forum jest od udzielania informacji i pomocy innym odnośnie linux-a.
Serwer: LinuxMint/ubuntu 22.04/HWE kernel(baremetal)-/FTP-Vsftpd/Kodi/Jellyfin/iptv-dvb-t2/etc.
CPU: Intel N100 / RAM: 64GB DDR5
Storage: Lexar NM620 2TB M.2 - X2
Mobo: MiniPC (Topton X6C )
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H /Ram32GB/ssd500GB/ssd1TB
smogs
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 11 lis 2018, 03:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu 24.04

Post autor: smogs »

Pisze że ktoś kto pierwsze kroki kieruje na Ubuntu i na dzień dobry system się wiesza nie będzie się produkował na forum tylko zmieni system ja tam jestem paro letnim użytkownikiem i w końcu zmuszony byłem grzebać w bebechach żeby to jakoś chodziło no i podaje informacje co mi na razie pomogło: zmiana na Waylanda i instalacja kernela 6.9.1 https://kernel.ubuntu.com/mainline/v6.9.1/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość