Uwagi dot. nowego silnika forum

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Wiorka
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 01 lis 2006, 09:41
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Wiorka »

No to przyklad: interesuje mnie zatrzymanie pakietu za pomocą dpkg. Wpisuje dpkg --set-selection, albo dpkg hold, i dostaje 11 stron - wszystkie tematy gdzie tylko było wspomniane dpkg. I nie wiem czy to selection tam jest, czy nie, dopoki nie obejrzę kazdego tematu dokladniej..
Kapłanka Czystości Języka, wypełniająca na forum wolę Ducha Ortografii
Regulamin | Czytelnia | Hookers unite!
[size=-2]Nie objawiam rozwiązań problemów poprzez PW i jabbera.[/size]
Awatar użytkownika
galvay
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 308
Rejestracja: 09 sie 2006, 20:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: galvay »

Wiorka, bo tutaj zdaje się - (myślnik) działa tak jak na google, czyli 'cośtam -jakieśtam' wyszukuje tematy w których jest 'cośtam' i nie ma 'jakieśtam'.
Jak liczbę liter w moim nicku pomnożysz przez 111, to wyjdzie złowroga liczba 666. To nie może być przypadek :twisted:
Awatar użytkownika
Wiorka
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 01 lis 2006, 09:41
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Wiorka »

Ale z hold zamiast, albo samo selection, albo *selection, albo w cudzysłowach - cokolwiek. Zwraca dokladnie to samo..

Wygląda na to, że:
- wyszukiwarka zwraca wyniki zarówno OR jak i AND
- wyniki AND mają pierwszeństwo przy sortowaniu
- oglądając wyniki, nie wiadomo, ktore są które. Jeśli interesuje mnie tylko AND, a akurat nic takiego nie ma, dostaję stertę postow ktore mi się do niczego nie przydadzą.

Wiem, czepiam się ;) Ale to strasznie wkurzające, na oficjalnych forach ubuntu jest zresztą to samo.
A jeśli ktoś rozgryzie ta wyszukiwarkę dogłębnie, uprzejmie proszę o jakies howto ;)
szopen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: szopen »

Wiorka, podałaś przykład który faktycznie kładzie tą wyszukiwarkę ;-)
Wpisywanie samego selection jest bez sensu bo wyszukiwarka (chyba) szuka całych słów, i --set-selection traktuje pewnie jako jedno słowo.
W przypadku tych myślników, które jak sugeruje galvay mają działanie NOT przydatna byłaby funkcja zastąpienia pojedynczego znaku przez (?). Wtedy by się to dało ominąć. Ale obecnie to chyba na nieszczęsny myślnik nie ma rady. Przynajmniej niepomyśłnie wypadają testy...
Gnom
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Gnom »

No to jest jakieś rozwiązanie, ale niestety ma swoje ograniczenia. Skoro nie ma innego wyjścia to trzeba będzie sobie jakoś poradzić.

Jeśli chodzi o nieaktualne linki, to jednak można było rozwiązać to konkretniej na początku. Teraz jest już za późno bo spektrum przydzielonego tematom ID jest zbyt szerokie i losowe, a tablica zawierająca stare i nowe ID powinna być utworzona przy imporcie danych, a nie po. Jest to o tyle irytujące, że strony na Google są dalej zindeksowane pod stare forum, i często znajduje się temat dokładnie opisujący rozwiązanie szukanego problemu... który nie działa. Zawsze zostaje jeszcze "kopia", ale to też półśrodek.

O ile wyszukiwanie to problem który pozostanie nierozwiązany, to stare tematy z biegiem czasu i tak zanikną i problem rozwiąże się w końcu sam - uciążliwe jest to "na teraz".

A tak w ogóle pytanie które mnie dręczy troszkę. Jakim sposobem wybraliście nowy silnik forum? Ciekaw jestem jakie inne silniki braliście pod uwagę, i jak one wypadły w waszym porównaniu? Oczywista jest przewaga czegokolwiek nad phpBB pod względem wydajności, ale ciekawi mnie co zadecydowało, że wygrał silnik vBulletin nad np. silnikiem IP.Board?

Pozdrawiam,
Gnom
"Gnom ma chwile zwątpienia, ale się k.... nie poddaje." - dewiza życiowa
tomi
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: tomi »

Ja proponuje taki mały detal, aby symbol postu nieprzeczytanego w wątku miał inny kolor- będzie się bardziej wyróżniał. i może znalazło by się na niego nieco lepsze miejsce.
Awatar użytkownika
mody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 20 lis 2005, 16:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: mody »

Już pisałem o tym w #182 wątku tego tematu, ale nikt mi nie odpowiedział, a naprawdę mnie to męczy... więc tylko się przypomnę... :wall:
Usuńcie tę winietę nad tematami postów na głównej stronie
Przejdź do pierwszego nieczytanego postu w temacie:....
a zostawcie sam tytuł... to jest niepotrzebne a powoduje obcięcie tematu...
i fajno...
Folken
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 66
Rejestracja: 17 kwie 2005, 15:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: Fluxbox
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Folken »

Zrobione. Dzięki za sugestię :)
Awatar użytkownika
drastik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2005, 22:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: drastik »

I chyba serwer nie zawsze wytrzymuje bo wywala "Server is too busy" ;|
Awatar użytkownika
michalekk
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: michalekk »

czasem nawet dość często i przez kilka minut :(
NIE POMAGAM NA GG , PRIVIE, ANI JABBERZE, TYLKO FORUM!
szopen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: szopen »

W "Szukaj" w górnym menu troszkę denerwujący jest dla mnie niewidoczny kursor we frazie wyszukiwania. W zaawansowanej szukajce już jest OK. Dałoby się to zmienić? Wiem że to drobny problem, jeżeli wogóle ;-)
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Iwo »

Hej. Wybaczcie, jeśli ktoś już odpowiedział mi na to pytanie, ale się nie dokopałem do niej i chciałbym zaproponować jeszcze raz. Otóż to ja jakiś czas temu w celu ścieśnienia w pionie wątków, by nie trzeba było tak strasznie przewijać zaproponowałem, co jak widać się przyjęło, by dane osobowe wcisnąć klasycznie po lewej stronie postów.
Otóż teraz jak widzę ilość tych danych jest conajmniej spora. Mam zatem dwa pomysły:
1) poszerzyć obszar roboczy o "ileś" (wybaczcie małą precyzyjność) pixeli w lewo, ponieważ wydaje mi się, że odstęp pomiędzy obszarem roboczym, a ostatnią literką po prawej wpisu (zazwyczaj data rejestracji) danych osobowych, jak dla mnie jest nadmiernie duży. Pozwoliło by to mieścić więcej słów w linijce, czyli zwężać w górę cały post.
2) Jest w tych danych sporo ikonek. Obszar pomarańczowego paska pomiędzy datą wpisu a numerem posta w temacie jest w całej swej rozciągłości po prostu marnotrawiony, a jest to praktycznie cała szerokość monitora.
Proponuję by przynajmniej ikonki typu komunikator, oraz te trzy na dole (1-user jest wylogowany, 2-add to user reputation, 3- raportuj zły post) wkleić w odpowiednim od siebie stałym odstępie, np. komunikatory po lewej, a te trzy po prawej. Fajnie by było, gdyby i niektóre inne też się tam znalazły, ale te chyba są najbardziej kompromisowe. Co Wy na to?
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
Awatar użytkownika
michalekk
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: michalekk »

mam drobną uwagę:
przetłumaczcie rzeczy typu:Latest Reputation Given,Your Reputation Power is X Points

EDIT:
teraz zamiast
Latest Reputation Given
jest
Ostatnio otrzymana reputacja
czy tak powinno być??
EDIT2:Obrazek
NIE POMAGAM NA GG , PRIVIE, ANI JABBERZE, TYLKO FORUM!
Awatar użytkownika
spacemaker
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2007, 10:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: spacemaker »

Ja bym miał zastrzeżenia co do reputacji - chciałbym móc sprawdzić ile ktoś ma, a teraz mogę co najwyżej stwierdzić czy ma czy nie (w zależności od tego co się pojawia po najechaniu na ten zielony kwadracik). No i jeszcze kto mi przynał reputację.
użytkownik Minta
Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
viewtopic.php?t=63205
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Biotrek »

spacemaker pisze:Ja bym miał zastrzeżenia co do reputacji - chciałbym móc sprawdzić ile ktoś ma, a teraz mogę co najwyżej stwierdzić czy ma czy nie (w zależności od tego co się pojawia po najechaniu na ten zielony kwadracik). No i jeszcze kto mi przynał reputację.
W tej chwili reputacja jest jak piąte koło u wozu, kompletnie nieczytelne.
Do poprawki, albo usunięcia.
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2005, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Sir_Yaro »

Biotrek pisze:W tej chwili reputacja jest jak piąte koło u wozu, kompletnie nieczytelne.
Do poprawki, albo usunięcia.
co bys proponowal ?
szopen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: szopen »

Co do reputacji... Może zrobić tak: Reputacja: liczba prostokącik. Liczba prostokątów (może kolor też?) mogłaby wzrastać wraz ze wzrostem siły REP, np. 0pkt to prostokąt zielony, 15 pkt to niebieski, 30 czarny a 45 to już 2 prostokąty (czarny i zielony) - wartości są tylko dla przykładu. A takie rozwiązanie widziałem na którymś z for opartych o vBulletin więc powinno się tak dać... Ale czy dużo z tym roboty to nie wiem. Aha no i na początku jak reputacja nie jest zbytnio zróżnicowana to żaden pomysł nie sprawi, że będzie czytelna ;-)
Awatar użytkownika
spacemaker
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 15 mar 2007, 10:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: spacemaker »

Wprawdzie to nie do mnie było pytanie ale ja bym proponował:
- w profilu liczba punktów zamiast kwadracika (ja bym nie kombinował z kolorami)
- żebym wiedział od kogo otrzymałem punkty i z jakim komentarzem
użytkownik Minta
Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
viewtopic.php?t=63205
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Biotrek »

szopen pisze:Co do reputacji... Może zrobić tak: Reputacja: liczba prostokącik. Liczba prostokątów (może kolor też?) mogłaby wzrastać wraz ze wzrostem siły REP, np. 0pkt to prostokąt zielony, 15 pkt to niebieski, 30 czarny a 45 to już 2 prostokąty (czarny i zielony) - wartości są tylko dla przykładu. A takie rozwiązanie widziałem na którymś z for opartych o vBulletin więc powinno się tak dać... Ale czy dużo z tym roboty to nie wiem. Aha no i na początku jak reputacja nie jest zbytnio zróżnicowana to żaden pomysł nie sprawi, że będzie czytelna ;-)
Ta wersja choinkowa od biedy mogłaby być, ale nie wiem czy forum by to wytrzymało :P
spacemaker pisze:Wprawdzie to nie do mnie było pytanie ale ja bym proponował:
- w profilu liczba punktów zamiast kwadracika (ja bym nie kombinował z kolorami)
- żebym wiedział od kogo otrzymałem punkty i z jakim komentarzem
Sir_Yaro pisze:co bys proponowal ?
Jak kolega wyżej napisał nie ma jak stare sprawdzone metody, punktacja. Tylko czy z komentarzami to nie wiem, bo może się okazać, że 80% to jakieś bełkoty, które niepotrzebnie zajmują miejsce. Zamiast tego lista osób, "które nas nagrodziły".

Pozdrawiam

PS. Przydałaby się polonizacja miesięcy z daty rejestracji. "Rejestracja" brzmi tak jakoś nijako, proponuję zmianę na "Dołączył/a do Nas", albo "Wstąpił/a w Nasze Szeregi" w zależności od płci - będzie bardziej przyjaźnie. Zresztą chyba nawet ktoś już wpadł na to wcześniej bo gdzieś mi się to przed oczyma jakiś czas temu pojawiło.
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
szopen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: szopen »

Ta wersja choinkowa od biedy mogłaby być, ale nie wiem czy forum by to wytrzymało
Wersja choinkowa to była luźna propozycja podglądnięta gdzie indziej i tych prostokątów to dla mnie może nie być.
Jak kolega wyżej napisał nie ma jak stare sprawdzone metody, punktacja.
Czyli każdy z tych pomysłów zawiera powrót do starego dobrego systemu pomógł tylko w trochę zmienionej wersji ;-). I to wcale zły pomysł nie jest...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości