Klawiatura wariuje

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
prawdapunk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Klawiatura wariuje

Post autor: prawdapunk »

Witam serdecznie !

Otóż od dłuższego czasu mam dosyć nietypowy problem z klawiaturą w laptopie (Acer 5920g) - otóż jak wcisnę np. alt i puszczę , to pierwsza litera jaką napisze będzie odpowiadać skrótowi "alt + litera" np. "ą" - podobnie się dzieje z klawiszami "shift" oraz "crtl". Jest to to stosunkowo upierdliwe i w gruncie rzeczy nie wiem co zmajstrowałem nie tak → jednak nie wydaje mi się aby to było kwestia złych ustawień klawiatury, ponieważ wielokrotnie sprawdzałem i wszystko wydaje się być okey, szczególnie że pod innymi dystrybucjami linux'a występuje podobny problem - np. pod Mandrivą a pod Windows już nie...

Ktoś może spotkał się z takim problemem ?
raflas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2008, 00:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Klawiatura wariuje

Post autor: raflas »

Włączona funkcja "Lepkie klawisze"... trzeba nacisnąć kilkakrotnie klawisz SHIFT i wyłączyć te "cudo".
marsowa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2008, 01:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Klawiatura wariuje

Post autor: marsowa »

A ja mam następujący problem. Podczas pisania, szczególnie gdy wrzucam szybkie tempo kursor ucieka mi do innych linii, akapitów lub nawet aplikacji. Nie ukrywam, że jest to mocno wkurzające. Próbuje zlokalizować tego przyczynę, niestety mi się to nie udaje. Słyszałem, że ktoś też miał taki problem i to była kwestia sterowników.

Pracuję na dell vostro 1310, ubuntu 8.10 (na linuxie po raz pierwszy w życiu od paru dniu).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości