Ekiga i Tlenofon. Brak dźwięku przychodzącego

Jak się dogadać?
Awatar użytkownika
osarz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2007, 00:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Ekiga i Tlenofon. Brak dźwięku przychodzącego

Post autor: osarz »

Witam!
Skonfigurowałem Tlenofon w programie Ekiga. W trakcie łączenia słychać sygnał, po połączeniu doskonale jestem słyszalny - ale z drugiej strony, czyli od rozmówcy nie dochodzi do mnie nawet szmer. Ekigę mam na pewno dobrze skonfigurowaną - robiłem to nie pierwszy raz i zawsze działało. Na innym kompie mam to samo z identyczną konfiguracją tylko pod Mandrivą z Gnomem i działa bez problemu.
osarz
Awatar użytkownika
bananek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 81
Rejestracja: 10 wrz 2007, 01:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ekiga i Tlenofon. Brak dźwięku przychodzącego

Post autor: bananek »

Spróbuj włączyć w regulacji głośności mikrofon-przechwytywanie oraz mic. boodt (zaznacz ptaki). W ekidze podgłoś moc mikrofonu, ale nie tak, by podczas mówienia czujnik był na czerwonej kresce. I daj znać!
Linux Registered User #476455 Ubuntu User #23429
Dawać <solved> przy rozwiązanych tematach!!
zyziopsz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 21 sty 2008, 03:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ekiga i Tlenofon. Brak dźwięku przychodzącego

Post autor: zyziopsz »

osarz pisze:Witam!
Skonfigurowałem Tlenofon w programie Ekiga. W trakcie łączenia słychać sygnał, po połączeniu doskonale jestem słyszalny - ale z drugiej strony, czyli od rozmówcy nie dochodzi do mnie nawet szmer. Ekigę mam na pewno dobrze skonfigurowaną - robiłem to nie pierwszy raz i zawsze działało. Na innym kompie mam to samo z identyczną konfiguracją tylko pod Mandrivą z Gnomem i działa bez problemu.
osarz
Witam miałem taki sam problem ze skypem.
Pomocna okazała się konfiguracja alsamixera.
1.W konsoli wklep alsamixer
2.Następnie TAB przechodzisz na all i tu ustawiasz sobie głośność wszystkiego (u mnie pomogło)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
osarz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 21 maja 2007, 00:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Ekiga i Tlenofon. Brak dźwięku przychodzącego

Post autor: osarz »

bananek pisze:Spróbuj włączyć w regulacji głośności mikrofon-przechwytywanie oraz mic. boodt (zaznacz ptaki). W ekidze podgłoś moc mikrofonu, ale nie tak, by podczas mówienia czujnik był na czerwonej kresce. I daj znać!
Problem tylko w tym, że mnie rozmówca słyszy, i to doskonale więc nie będę robił głośniej mikrofonu. Niestety to ja nic nie słyszę, żadnego dźwięku. Ciekawe jednak jest to, jak już wspomniałem, że sygnał wybierania numeru słyszę. Dopiero po połączeniu nie dochodzi do mnie dźwięk od rozmówcy.
zyziopsz pisze:Witam miałem taki sam problem ze skypem.
Pomocna okazała się konfiguracja alsamixera.
1.W konsoli wklep alsamixer
2.Następnie TAB przechodzisz na all i tu ustawiasz sobie głośność wszystkiego (u mnie pomogło)



Nikt nie spotkał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam
Sprawdziłem, to co powinno być jest ustawione praktycznie na maksimum. Niestety dalej nie mogę wykorzystywać telefonu "Tlenofon" przez Ekigę. :(
Pozdrower!



Nikt nie spotkał się z podobnym problemem?


EDIT:
Czyżbym tylko ja używał Tlenofonu przez Ekigę? A może tylko ja mam z tym problem? :)
Nie wiem czy to jest ważne ale używam routera adsl Pentagram Cerberus. Chyba jednak nie bo jak podłączę inny komp, o którym wspomniałem (z Mandrivą) to Ekiga łączy bez problemu. To musi być więc jakiś problem z Ubu. Niestety nie jestem wstanie wykryć jaki :(
Pomóżcie Bracia bo już mi ręce opadają ;)

EDIT:
Udało się. Sprawa rozwiązana. Dzięki serdeczne chiquita za nocną współpracę! :)
Okazało się, że trzeba było w tylko wyłączyć w Ekiga obsługę sterownika MS-GSM.
Pozdrower!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości