odzyskiwanie partycji ext2

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
yog
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 20 paź 2008, 21:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

odzyskiwanie partycji ext2

Post autor: yog »

Witam!
(jest to moj 1 post na forum wiec prosze o wyrozumialosc)
Wiem ze ten temat moze byl juz kiedys omawiany lecz prosze o nie kasowanie/blokowanie gdyz bardzo zalezy mi na udzieleniu konkretnej pomocy w tym konkretnym przypadku.

Dzisiaj zaczelo brakowac mi miejsca na dysku. Stwierdzilem ze mam 1 partycje ktorej nie uzywam i na ktorej znajduje sie stary linux nie uruchamiany od miesiecy. Postanowilem wiec usunac ta partycje i utworzyc nowa, sformatowac i przerzucic pliki na ktore brakowalo mi miejsca. Przed operacja usuwania moj dysk dzielil sie nastepujaco:
10 GB NTFS ( C )
15 GB ReiserFS (linux - partycja do usuniecia i sformatowania)
30 GB FAT32 (D)
130 GB EXT2 (H)
1 GB SWAP

w momecie kiedy usunalem parycje 15 GB ReiserFS (za pomoca narzedzia dostarczonego przez windows), znikla partycja 130 GB, windows walnal bluescreena. Restart, windows nie chcial sie zaladowac. Plyta, konsola odzyskiwania, fixboot, restart, windows dziala i pokazuje taki stan partycji:

ObrazekObrazek

Czy za pomoca jakiegos programu mozna odzyskac ta stracona partycje 130GB? z gory dziekuje za odpowiedzi.
jawojx

Odp: odzyskiwanie partycji ext2

Post autor: jawojx »

Chyba już za późno bym powiedział że nie powinieneś używać programu który nie rozpoznaje jednej z partycji .W Ubuntu możesz zrobić to tak ;
instalacja programu do odzyskiwania całych partycji (ext2 też) ;

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install testdisk
A tu wiki programu i krok po kroku co masz zrobić .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości