Blokowanie pulpitu

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
Łuk@$z
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 86
Rejestracja: 30 sie 2006, 16:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Blokowanie pulpitu

Post autor: Łuk@$z »

Witam. Szukam jakiegoś programu, którym łatwo i szybko da się manipulować blokowaniem pulpitu. Otóż chciałbym aby można było zablokować tworzenie nowych folderów i plików, a także przemieszczanie już istniejących. Mam małego brata, który jak dorwie się do myszki i klawiatury potrafi nieźle narozrabiać... dziś usuwałem z pulpitu kilkanaście folderów i znów musiałem sortować co gdzie ma leżeć na pulpicie.
"Z Beznadziejną Ciszą Wielu Chce Walczyć, Lecz Większość Partaczy Wraca Bez Tarczy"
frytek
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 330
Rejestracja: 06 sty 2006, 00:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Blokowanie pulpitu

Post autor: frytek »

nie słyszałem o czymś takim. możesz zmienić uprawnienia na "tylko do odczytu" do katalogu "pulpit" (desktop) przez co nie da się utworzyć w nim obiektów typu nowy folder. ale to pewnie nie zapobiegnie przemieszczaniu elementów w obrębie ekranu. pojawił się tutaj podobny wątek - dotyczący "publicznego" komputera - i tam napisałem więcej. poszukaj w googlach słów ubuntu i kiosk (kiosk oznacza taki komputer stojący w pancernej obudowie w centrach handlowych) - tylko, że odsyłacze prowadzą przeważnie do KDE np. tutaj: http://developer.kde.org/documentation/ ... index.html
więc będziesz potrzebował kubuntu, a nie ubuntu (wystarczy zdaje się, napisać apt-get install kubuntu-desktop)

jak coś wynajdziesz o gnome, to podziel się wiedzą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości