WINE Civilization 4 Poradnik:)

Gry, do uruchomienia których potrzebne są programy typu Wine/Cedega/CrossOver albo jakieś emulatory.
wnuczus
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

WINE Civilization 4 Poradnik:)

Post autor: wnuczus »

Platforma testowa Ubuntu 8.10 i 8.04 Wine w wersji 1.01
Co potrzeba?
Ubuntu
Wine 1.01
Aktualny patch 3.17
Pliko dll i witaminka znajduje się w mojej paczce.
Witaminka potrzebna jest bo Wine nie emuluje napędów
Zaczynamy:)
Wpierw musimy zacząć od instalacji Wine.Wchodzimy w Programy-Akcesoria-Terminal tak wpisujemy Komendę

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install wine
Wpisujemy hasło i czekamy aż się ściągnie i zainstaluje. Po tej operacji wkładamy nasza płytkę z grą.
wchodzimy ponownie do terminalu wpisujemy

wine i przeciagamy plik setup.exe z płytki naszej Cywilizacji, wciskamy enter i powinno pojawić się okienko znane nam już z Windowsa.Klikamy wszystko jak w Windowsie.Po instalacji gry wpisujemy ponownie
wine i przeciągamy plik z aktualizacja gry do terminalu wciskamy enter i czekamy aż się zainstaluje.
Po tej operacji ściągamy moje archiwum

Kod: Zaznacz cały

http://rapidshare.com/files/182121400/Civ4Linux.zip.html
Rozpakowujemy
Później wchodzimy w Programy-wine przegladaj dysk c: Powinny nam się pokaz foldery windowsowe
wchodzimy do folderu

Kod: Zaznacz cały

/home/NAZWAUZYTKOWNIKA/.wine/dosdevices/c:/windows/system32
Wklejamy wszystkie pliczki prócz witaminki z mojego archiwum zgadzając się na nadpisanie.Potem wchodzimy do folderu z gra /home/NAZWAUZYTKOWNIKA/.wine/dosdevices/c:/Program Files/2K Games/Firaxis Games/Sid Meier's Civilization 4 Complete. Jesli nie mamy wersji complete to sami znajdujemy folder z gra wchodzimy do katalogu BTS.Usuwamy z tamtego katalogu
msxml3.dll msxml3r.dll. Być może w tym folderze będzie tylko jeden pliczek dll ale też moga byc dwa .Po tej operacji wchodzimy ponownie Programy->wine i tu konfiguracja wine przechodzimy do zakladki Biblioteki w NOWA REGUŁA DLA BIBLIOTEKI wpisujemy msxml3.dll klikamy dodaj powinno pokazać sie niżej pozniej msxml3r.dll i wciskamy dalej . Gdy to już zrobimy klikamy ok .Przechodzimy do folderu z gra ponownie wpisujemy w terminalu wine przeciagamy do terminalu Civ4BeyondSword.exe wciskamy enter i gra powinna sie wlaczyc

I to tyle jakieś pytania z chęcią odpowiem:)
screen z gry//k2cl: zamieniłem obraz na link - na przyszłość nie wklejaj proszę takich gigantów na forum :P

Poradnik jest mojego autorstwa
http://forum.civilization.org.pl/viewtopic.php?t=8690



Poprawione znaki Polskie nie miałem czcionki Polskiej jak to pisałem
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: WINE Civilization 4 Poradnik:)

Post autor: Wilczur »

Uwagi:
- błędy merytoryczne (np. "instalacji emulatora windowsa Wine", "wine nie emuluje napedow")
- brak polskich znaków
- link do cracka (nie powinno go być)
- trochę chaotycznie

Także parę rzeczy do poprawy i będzie dobry poradnik.
wnuczus
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 01 sie 2007, 20:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: WINE Civilization 4 Poradnik:)

Post autor: wnuczus »

Wilczur
ad1 Poprawiłem jak umiałem jeśli masz jakieś propozycje podaj:)
ad2 Już są Polskie znaki jak pisałem ten poradnik nie miałem Polskich znaków
ad3 zmieniłem nazwe na witaminka ale z tą witaminką są też potrzebne pliki dll niezbędne do uruchomienia gry
Wilczur
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 94
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:42
Płeć: Mężczyzna

Odp: WINE Civilization 4 Poradnik:)

Post autor: Wilczur »

Nie chodzi o nazwę :P, podawanie samego linku do cracka jest raczej niezgodne z regulaminem na prawie każdym forum internetowym. Oczywiście w tym wypadku jest on potrzebny do uruchomienia oryginalnej gry, jednak osobiście zaznaczyłbym tylko że istnieje potrzeba użycia, natomiast nie podawałbym linków. Pliki .dll można ściągnąć bez problemu, wystarczy że podasz nazwy konkretnych plików.
Awatar użytkownika
ravalent
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 65
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: WINE Civilization 4 Poradnik:)

Post autor: ravalent »

Sorry za podbijanie starego tematu, ale nie ma sensu otwierać nowego.


Civ4 Complete.

Instalacja z płyty, bez cracka, wszystko działa.

Ważne, jeżeli gra nie odpali się z polecenia: wine ścieżka do pliku, spróbuj jeszcze raz, za drugim razem się uruchamia.
slawek30
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 32
Rejestracja: 23 cze 2009, 21:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: WINE Civilization 4 Poradnik:)

Post autor: slawek30 »

zrobilem tak jak podano jednak gdy wybieralm bts, warlords dostaje problem z xml - zauwazylem ze zainstalowalo mi sie w innej niz podawana lokalizacji:

/home/Slawek30/.wine/drive_c/users/Slawek30/Dane aplikacji/2K Games/Firaxis Games/Sid Meier's Civilization 4 Complete/Beyond the Sword

co po sciagnieciu patcha 3,19 powoduje ze w wine mam do wyboru 2 razy BTS
po instalacji patcha tez wywalilem ten plik dll i nadal nie dziala.

po wybraniu CIV 4 dojsce do menu przebiega ladnie, jednak ladowanie gry trwa wiecznosc - moze ktos cos poradzi? mam GeForce fx 5200, sterowniki zainstalowane z z administracja/sterowniki

EDIT:
po zainstalowaniu sterownikow ze strony nvidia i ustawieniu dzialania gry w oknie, zaladowala sie w normalnym czasie i dziala (sprawdzilem na 3 turach, wiec nie wiem jak bedzie sprawowala sie dalej)

nadal jednak po instalacji patcha 3.19 mam BTS x 2 i zaden nie dziala - ktos ma sugesie?

EDIT:
tu rozwiazanie do BTS:

http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... &iId=16878

gra poinformowala mnie ze mam za slaby sprzet - jak pogram troche to dam znac czy to aby prawda

EDIT:
niestety po skorzystaniu z porad z linku powyzej co prawda wszystko (civ, bts, w) sie laduja do menu, ale juz zaladowanie gry trwa wiecznosc...:( poddaje sie i bede gral u dziewczyny na systemie przewidzianym dla tej gry.
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Post omyłkowy - do usunięcia.

Post autor: jacekalex »

Pomyłka
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
michalc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 01 sty 2010, 22:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: WINE Civilization 4 Poradnik:)

Post autor: michalc »

Witam
Czy ten sposob dziala tez na Ubuntu 9.10? Jak wczesniej zainstalowalem normalnie przez Wine, to zainstalowalo sie, ale nie chcialo wlaczyc.

Przepraszam za brak polskich znakow - cos sie zepsulo :P

gdyby ktoś mógł tylko tę paczkę uploadować ponownie, to byłbym wdzięczny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Z innych systemów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości