Nie działający jeden z DNS, część stron się nie ładuje

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
Awatar użytkownika
Duncan Idaho
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2007, 06:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Nie działający jeden z DNS, część stron się nie ładuje

Post autor: Duncan Idaho »

Witam!
Problem wygląda następująco:
Dostawca poprzez DHCP daje dwa adresy serwerów DNS. Jeden jest na bramce z całej naszej sieci a drugi (chyba całkiem na zewnątrz - inna klasa adresowa).
Obecnie ten zewnętrzny nie działa (nie pinguje - nawet z innej sieci).
Na routerze (Linksys WRT54G2 V1) mam zmieniony firmware na DD-WRT (oparte na linuksie). Odkąd zmieniłem firmware router działał o niebo lepiej niż na tym z Linksys. Do wczoraj.
Wysiadł wspomniany wcześniej DNS i router zaczął głupieć. Część stron ładuje się normalnie a pozostałych nie można zamienić na IP i w rezultacie nie działają.
Przepiąłem swoją sieć na starszy router z firmware Linksys i sieć działa... niestety tylko gdy na końcówce jest windows. Pod linuksem objawy takie same jak przy routerze z firmware DD-WRT.


Po całym dniu prób doszedłem do wniosku, że system linuksowy nie radzi sobie z jednym nie działającym DNS. Bo ani router z DD-WRT ani sam ubuntu podpięty do zwykłego routera nie działa prawidłowo.

Proszę użytkowników posiadających wiedzę i doświadczenie w zakresie sieci o potwierdzenie lub zaprzeczenie moich przypuszczeń oraz ewentualne propozycje rozwiązania problemu.
Sprawa DNS została zgłoszona do ISP i jest w toku.
Piszę ten temat aby się dokształcić w tym temacie.
Z góry dziękuję za pomoc!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość