[SOLVED] Ubuntu 10.04 oraz Option Icon 225 Blue Connect

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
Awatar użytkownika
Win32:Sality
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2010, 15:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

[SOLVED] Ubuntu 10.04 oraz Option Icon 225 Blue Connect

Post autor: Win32:Sality »

Witajcie!

Problem znany - poszukuję porady i pomocy do zainstalowania modemu Option Icon 225 na systemie Ubuntu 10.04 (x32). Widzę, że nie jestem osamotniony w tym, ale raczej wszyscy podpinają modem do starszych dystrybucji, stąd zakładam nowy temat, bo nie wiem, czy wskazówki ze starszych dystrybucji będą także tyczyć się tej nowej.

Pozdrawiam!

EDIT:
Wypróbowałem program Global 3G, ale pomimo usilnych prób i różnych kombinacji nie dał on rady mnie skomunikować :-(
aleff
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Ubuntu 10.04 oraz Option Icon 225 Blue Connect

Post autor: aleff »

Mam ten modem i w Ubuntu 10.04 nie ma problemu aby go uruchomić:
po podłączeniu Icona 225 i odczekaniu kilku/kilkunastu sekund aby znalazł sieć kliknij prawym przyciskiem myszki nad apletem NM->zmodyfikuj połączenia..->komórkowe->dodaj->zainstalowane urządzenie GSM->Poland->tu wybierz swojego operatora->domyślny plan taryfowy.
Dodatkowo w ustawieniach IPv4 zmieniam->metoda->automatycznie (PPP), tylko adresy->serwery DNS->wpisuję DNS-y danego operatora (ja korzystam z Play Online i Orange Free).
Z moim Iconem 225 mam jeden problem w Ubuntu, mianowicie przy zamykaniu połączenia NM wyświetla komunikat, że połączenie rozłączono a na modemie diodki sygnalizują cały czas połączenie. Dopiero powtórne uruchomienie połączenia powoduje, że po kilku sekundach pojawia się na pulpicie informacja o rozłączeniu sieci i na modemie również diodki zaczynają pulsować co jest oznaką zakończenia połączenia internetowego.
Napisz czy zaobserwowałeś u siebie podobnie nieprawidłowe zamykanie połączenia internetowego.
Awatar użytkownika
Win32:Sality
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 15 maja 2010, 15:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Ubuntu 10.04 oraz Option Icon 225 Blue Connect

Post autor: Win32:Sality »

Sprawdzę sprawę jutro po południu i wyedytuję posta.

THx & pozdro :)

EDIT:
Oczywiście podany przez Ciebie sposób działa. Były co prawda drobne problemy z konfiguracją (musiałem nieco pokombinować z ustawieniami), ale ogólnikowo cieszę się już internetem z blue connecta.

Raz jeszcze dzięki ;)
aleff
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 100
Rejestracja: 03 wrz 2009, 21:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: [SOLVED] Ubuntu 10.04 oraz Option Icon 225 Blue Connect

Post autor: aleff »

To fajnie, że masz już połączenie internetowe w Ubuntu 10.04. Czy rozłączanie połączenia w Network Managerze jest u Ciebie prawidłowe ? U mnie w Ubuntu 9.10 z Orange Free było ok. a z Play Online musiałem kombinować. Natomiast w Ubuntu 10.04 i z Orange Free i z Play Online też nie jest prawidłowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość