Na początku należy pobrać te sterowniki i rozpakować je. Następnie trzeba je skopiować do katalogu /usr/lib/xorg/modules/drivers . Ponieważ można to zrobić tylko z prawami administratora najlepiej skorzystać z terminala (Programy->Akcesoria Terminal) i komendy:
Kod: Zaznacz cały
sudo cp /sciezka/do/pliku/sis671_drv.la /usr/lib/xorg/modules/drivers/
sudo cp /sciezka/do/pliku/sis671_drv.so /usr/lib/xorg/modules/drivers/Wciskamy Ctrl+Alt+F1
Logujemy się.
Wyłączamy środowisko graficzne komendą:
Kod: Zaznacz cały
sudo /etc/init.d/gdm stopKod: Zaznacz cały
sudo Xorg -configureKod: Zaznacz cały
sudo /etc/init.d/gdm startProgramy->Akcesoria->Terminal
Kopiujemy xorg.conf do właściwego mu miejsca komendą:
Kod: Zaznacz cały
sudo cp ~/xorg.conf.new /etc/X11/xorg.confKod: Zaznacz cały
sudo gedit /etc/X11/xorg.confKod: Zaznacz cały
Driver "sis671"W przypadku problemów z uruchomieniem środowiska graficznego po tej operacji możemy przywrócić pierwotne ustawienia komendą:
Kod: Zaznacz cały
sudo rm /etc/X11/xorg.confPozdrawiam
Uaktualnienie:
Dla Ubuntu 10.10 zalecam zastosowanie się do tego tutorialu.
