"Cannot unpack G:/wubi.exe" podczas instalacji Ubuntu 11.04

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
bartek0395

"Cannot unpack G:/wubi.exe" podczas instalacji Ubuntu 11.04

Post autor: bartek0395 »

Witam. Nigdy nie pracowałem w Ubuntu i chciałem go zainstalować na moim XP przez Wubi. No więc wubi pobrało obraz ISO ale wystąpił błąd i Wubi się zamknęło. Kiedy za pomocą emulatora DVD emulowałem ten obraz który się pobrał to przy otwieraniu wubi.exe na w tym obrazie występuje błąd: "Cannot unpack G:/wubi.exe". Co może być powodem tego błędu i jak go rozwiązać. W tej chwili pobieram jeszcze raz przez wubi ale nie wiem czy to pomoże. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Problem z Wubi

Post autor: aga »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
bartek0395

Re: "Cannot unpack G:/wubi.exe" podczas instalacji Ubuntu 11.04

Post autor: bartek0395 »

to pomoże ktoś?? Tu jest log z instalacji: http://wklej.to/iW3Sp próbowałem kilka razy.

EDIT: Ile powinien zajmować plik ISO z Wubi?? mój zajmuje 524MB

EDIT: Chyba rozwiązałem problem, ale nie jestem pewien. Wubi nie ściągało pliku ISO do końca(pobierało tylko 524MB pliku, gdzie docelowy zajmuje 698MB) tylko przerywało ściąganie. Napisze kiedy się ściągnie Wubi bezpośrednio z adresu: http://releases.ubuntu.com/11.04/ubuntu ... -amd64.iso
Ostatnio zmieniony 08 cze 2011, 17:18 przez bartek0395, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: "Cannot unpack G:/wubi.exe" podczas instalacji Ubuntu 11.04

Post autor: igotit4free »

Po co używasz jakiegoś "emulatora DVD"? O ile wiem Wubi potrafi instalować z obrazu iso.
Sprawdziłeś sumę md5 pobranego obrazu?
Gdzie (na której partycji) próbujesz instalować?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
bartek0395

Re: "Cannot unpack G:/wubi.exe" podczas instalacji Ubuntu 11.04

Post autor: bartek0395 »

No więc pobrałem Ubuntu z tego linka i instalator działa lecz nie instaluje systemu. Po zakończeniu instalacji kazało zrestartować komputer więc tak zrobiłem lecz od razu włączył mi się windows i nie mogłem wybrać systemu. Co jest grane? prosze o pomoc
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości