vlc - filmy rmvb oraz klawisze skrótowe

Grafika, film, dźwięk.
tro
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 07 lut 2008, 14:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

vlc - filmy rmvb oraz klawisze skrótowe

Post autor: tro »

1. problem dotyczy zdecydowanej większości filmów w formacie rmvb (jakieś dziewięćdziesiąt %): w czasie odtwarzania "suwak postępu" i czas filmu idzie zbyt szybko (sam film odtwarza się normalnie). W efekcie dochodzi do sytuacji:
- suwak po dojściu do końca wraca na pozycję 0, i jakby w pętli, idzie sobie dalej - film odtwarza się nadal normalnie, a suwak zwraca na 0:00 i leci sobie dalej
- film jest "urwany" i odtwarzacz przechodzi do odtwarzania następnej pozycji na playliście

w 1 na 10 filmów wszystko jest ok (suwak/timer nie "rozjeżdża się" z odtwarzanym filmem)

mam standardowe ustawienia, nie bawiłem się żadnymi offsetami, tak samo miałem w poprzedniej instalacji systemu, na świeżo zainstalowanym jest ten sam problem. Nie jest to też kwestia uszkodzonych plików rmvb, bo miałem to na dziesiątkach różnych plików, z różnych źródeł...

2. czy można zrobić tak, by po zminimalizowaniu okna vlc nie działały klawisze skrótu (hot/quick keys)? Bo przykładowo, oglądam film, pod klawiszem "up arrow" mam podniesienie głośności. Pauzuję film, minimalizuję okno VLC i chciałbym użyć klawisza strzałki np. w przeglądarce lub okienku GG. Niestety, przeglądarka nie reaguje, zamiast niej VLC przechwytuje klawisz i robi głośniej.. Co dziwne, niektóre klawisze są faktycznie zablokowane, bo mogę używać np. spacji (w vlc służy za "play/pause") :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości