PHP w Webmin

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
tomi_k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 13 sty 2012, 23:52

PHP w Webmin

Post autor: tomi_k »

witam,
jestem początkujący w temacie serwerów. Muszę zrobić serwer na którym poprawnie będzie działał Apache2, mysql i php.
Oprócz php wszystko już działa. Mam problem następujący z php - poprzez przeglądarkę nie odczytuje niektórych plików php, np plik index.php który jest w katalogu już nie mogę uruchomić. jeden plik da się odpalić - kolejny już nie. czy ktoś jest w stanie udzielić mi rady co mam zrobić aby poprawnie to działało?
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8614
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: PHP w Webmin

Post autor: mario_7 »

Po pierwsze:
Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.

a po drugie:
Czym się objawia "nie mogę uruchomić"?
Awatar użytkownika
jacekalex
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 4681
Rejestracja: 17 cze 2007, 02:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: MATE
Architektura: x86_64

Re: PHP w Webmin

Post autor: jacekalex »

<OFFTOP>
tomi_k pisze:witam,
jestem początkujący w temacie serwerów. Muszę zrobić serwer na którym poprawnie będzie działał Apache2, mysql i php.....
Ten serwer ma być dostępny w internecie?
Z taki poziomem wiedzy, doświadczenia, i praktycznej umiejętności szukania i czytania dokumentacji, której na forum i na necie jest pełno?

To się Skrypciarze ucieszą. :rotfl:

Lepiej poszukaj jakiegoś admina, lub innego informatyka, który ma trochę doświadczenia w takie klocki.
<OFFTOP>

Albo zacznij od konfiguracji, czytania logów, i dokładnego pisania, co robileś i co nie działa z kawałkami logów i komunikatami dotyczącymi problemu, a także plikami konfiguracyjnymi.

To by było na tyle
:craz:
Ostatnio zmieniony 20 sty 2012, 05:18 przez jacekalex, łącznie zmieniany 1 raz.
Problemy rozwiązujemy na forum nie na PW -> Niech inni na tym skorzystają.
Komputer jest jak klimatyzacja - gdy otworzysz okna, robi się bezużyteczny...
Linux User #499936
Inny OS: Gentoo Linux :)
Awatar użytkownika
uszek2007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 23 sie 2008, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

Re: PHP w Webmin

Post autor: uszek2007 »

witam,
jestem początkujący w temacie serwerów. Muszę zrobić serwer na którym poprawnie będzie działał Apache2, mysql i php.
Oprócz php wszystko już działa. Mam problem następujący z php - poprzez przeglądarkę nie odczytuje niektórych plików php, np plik index.php który jest w katalogu już nie mogę uruchomić. jeden plik da się odpalić - kolejny już nie. czy ktoś jest w stanie udzielić mi rady co mam zrobić aby poprawnie to działało?
Zalecam skorzystanie z gotowych poradników
howtoforge.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości