Ograniczona prędkość transmisji WiFi

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Ograniczona prędkość transmisji WiFi

Post autor: [r4] »

Mam dwa routery (używane naprzemiennie, nie jednocześnie :P): Asmax 1004G v1 i Netgear DG834G v5. Karta sieciowa Realtek RTL8187.

Kiedy łączę się do Asmaksa, negocjowana prędkość połączenia to 54 Mb, ale transfer nigdy nie przekracza ~150 kB/s (ca. 2 Mb/s). Przy łączeniu się do Netgeara nie ma takiego problemu, pod Windows również nie występuje. Laptop również nie ma z tym kłopotu.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, skąd takie objawy?
Awatar użytkownika
kordys
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2007, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ograniczona prędkość transmisji WiFi

Post autor: kordys »

Witam.
Pewnie masz na myśli inicjowanie a nie negocjowanie prędkości połączenia ;)
Problem z Asmax'em pod Windows także występuje? Bo pisałeś że z Neatger'em nie. A jak z Asmax'em?
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Ograniczona prędkość transmisji WiFi

Post autor: [r4] »

Haha, to, co chciałem powiedzieć, to to, że przy łączeniu z Netgearem nie mam problemów. Kiedy łączę się z Asmaksem pod Windows, również osiągam zadowalające transfery (rzędu 600-700 kB/s z Internetu), natomiast używając Linuksa z tym samym routerem, nie udaje się wyciągnąć nigdy więcej niż 150-160 kB/s, mimo że karta twierdzi, że połączenie ma nominalną szybkość transferu rzędu 54 Mb/s.

Może to w samym routerze są jakieś opcje zaszyte, które mnie tak ograniczają? Nigdy nie słyszałem, no i przypadek działającego dobrze Windows obala tę teorię. A może ustawienia typu MTU są różne i router sobie z nimi nie radzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości