[12.04] Nie działające unity i pulpit

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Sammuel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:00

[12.04] Nie działające unity i pulpit

Post autor: Sammuel »

Mam nietypowy problem i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, więc zapytam tutaj. Przyznam się, że bawiłem się trochę w compizie i to może być jego wina, że nie mogę nic zrobić na pulpicie, który w ogóle nie reaguje na polecenia. Poznikały mi całkowicie paski i system działa tylko w GNOME, chociaż tam też pulpit nie reaguje, ale chociaż są paski i można coś zrobić. Co ciekawe - na kontach innych użytkowników jest wszystko ok. Miał ktoś kiedyś taki problem albo wie chociaż jak go rozwiązać?
Awatar użytkownika
gramfan
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 308
Rejestracja: 04 lut 2009, 19:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: [12.04] Nie działające unity i pulpit

Post autor: gramfan »

A nie wyłączyłeś przypadkiem integracji managera plików z pulpitem? Tylko to mi przychodzi do głowy jeśli nic na pulpicie nie możesz zrobić...

Może tak, możesz kliknąć ppm na pulpicie i pojawia się menu kontekstowe? I czy widzisz ikony na pulpicie? o ile jakieś masz, a jak nie, to wrzuć i sprawdź czy je widać...

To takie rady trochę na ślepo, za mało informacji, ale sam miałem podobny problem, przynajmniej z brakiem reakcji ze strony pulpitu.
Sammuel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:00

Re: [12.04] Nie działające unity i pulpit

Post autor: Sammuel »

Klikam i nic się nie wyświetla. Ikony także nie działają, a do compiza ciężko mi się dostać, bo paski również poznikały. Sprawdziłem właśnie, że na unity 2d wszystko śmiga jak należy - poza pulpitem.
Awatar użytkownika
matt-linux
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 14 maja 2007, 22:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Re: [12.04] Nie działające unity i pulpit

Post autor: matt-linux »

Ja też mam podobny problem, tyle, że w 3D usunąłem sobie górny pasek we wszystkim. Folderach, oknach otwartych programów. Nie mogę dziadostwa przywrócić, zminimalizować okna, powiększyć itp, że o paskach narzędziowych już nie wspomnę. Domyślam się, że coś namieszałem w Compizie..., zatem podpowiedzcie, co z tym zrobić. Chce przywrócić wszystko, ale nie wiem, jak. W 2D mam podobnie, ale można z tym żyć. :)
Awatar użytkownika
gramfan
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 308
Rejestracja: 04 lut 2009, 19:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: [12.04] Nie działające unity i pulpit

Post autor: gramfan »

Co do nietykalności pulpitu, po prostu manager ma wyłączoną opcję żeby go obsługiwał, wydaje mi się że w ubuntu-tweak można wyłączyć/włączyć integracje z pulpitem,reszta nie wiem, na unity praktycznie siedziałem miesiąc, trudno mi sobie coś przypomnieć.
Sammuel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:00

Re: [12.04] Nie działające unity i pulpit

Post autor: Sammuel »

U mnie w 2D wszystko działa okej, poza pulpitem. W compizie mam włączoną integrację z pulpitem, a nadal nic nie można zrobić.

-- 11 cze 2012, o 16:20 --

Podbijam, bo zlustrowałem już chyba wszystko i nadal nie wiem jak to naprawić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości