neofon i Ekiga - nie mogę dzwonić

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
marmarc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2006, 08:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86_64

neofon i Ekiga - nie mogę dzwonić

Post autor: marmarc »

próbuję użyć programu Ekiga do prowadzenia rozmów w ramach VoIP'a oferowanego przez Orange-TPSA.
Nie mogę odebrać rozmowy przychodzącej na nr VoIP - Ekiga wyświetla info o rozmowie przychodzącej, odzywa się na kilka sekund dzwonek, ale rozmowa jest odrzucana, widnieje jako połączenie nieodebrane. Natomiast w słuchawce, z której dzwonię na nr voip od razu słyszę sygnał zajętości.

Po kolejnych próbach okazało się że nie można wykonać połączenia (wychodzącego) przez Ekiga. I w jedną i w drugą stronę - odzywa się sygnał zajętości... :(
Awatar użytkownika
oscarr
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 108
Rejestracja: 18 lip 2010, 12:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Re: neofon i Ekiga - nie mogę dzwonić

Post autor: oscarr »

Mam ten sam problem (tak myślę) na Ekiga 4.0 (wcześniejszych wersji nie testowałem).
Nie próbowałem odbierać bo nikt nie dzwonił, ale przy wybieraniu od razu rozłącza, a na dole okienka pojawia się napis: Brak wspólnego kodeka.

Ok, już wszystko jasne. Trzeba wyłączyć video, bo ekiga próbuje nawiązać połączenie Audio/Video z dostawcą wspierającym tylko Audio.
Swoją drogą dziwna niedoróbka bo przecież program sam powinien rozpoznać co z kim można a co nie, a nie żeby trzeba było przed dzwonieniem wchodzić do ustawień i wyłączać albo włączać (w zależności od tego do kogo się dzwoni).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości