Środowisko graficzne z paskiem zadań z lewej. Mate? KDE?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
velogustlik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2011, 16:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Środowisko graficzne z paskiem zadań z lewej. Mate? KDE?

Post autor: velogustlik »

Właśnie podejmuję decyzję o zrezygnowaniu z Unity. Chciałbym to zrobić na rzecz środowiska, w którym bezproblemowo można przenieść pasek zadań na lewy bok ekranu. Stosuję i chwale to rozwiązanie od wielu lat w XP.

Do tej pory używałem Gnome 2. Jeżeli w ciągu kilku dni nie przyzwyczaję się do Unity to prawdopodobnie zainstaluję Mate. Może warto jednak postawić od podstaw Kubuntu, które ma wiele możliwości konfiguracji niż mieć ubuntu z/(bez) Unity i z Mate?

Pytanie trochę z gatunku " i chciałabym i boję się". Zatem wszystkie odpowiedzi będą mile widziane.
http://DobraStronaPolski.pl/
Awatar użytkownika
Tomfoc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2183
Rejestracja: 30 lis 2011, 21:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Środowisko graficzne z paskiem zadań z lewej. Mate? KDE?

Post autor: Tomfoc »

Opis twojego profilu głosi, że używasz Ubuntu 10.04, ale to chyba nie jest prawdą - piszesz o Unity. Możesz doinstalować do swego obecnego systemu inne środowiska i je porównać. Ja uważam, że najfajniejsze jest Unity, następnie Gnome 3.x, dalej Cinnamon, Mate, Gnome 2, Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu. Te dwa ostanie to zabytki - przenoszą człowieka do średniowiecza. Innym się jednak podobają. Kubuntu jest straszne, przeładowane opcjami konfiguracyjnymi - istne wariactwo. Piszę to choć wiem, że gwałtownie wzrośnie ciśnienie u ich używaczy. Każdy sam musi zdecydować co mu pasuje.

//brezniew: W tytule masz podane, że mowa o 12.04.
używaczy - nie ma takiego słowa
Awatar użytkownika
velogustlik
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 14 sty 2011, 16:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Re: Środowisko graficzne z paskiem zadań z lewej. Mate? KDE?

Post autor: velogustlik »

Tomfoc pisze:Opis twojego profilu głosi, że używasz Ubuntu 10.04, ale to chyba nie jest prawdą - piszesz o Unity.
Poprawiłem.
Tomfoc pisze:Możesz doinstalować do swego obecnego systemu inne środowiska i je porównać. Ja uważam, że najfajniejsze jest Unity, następnie Gnome 3.x, dalej Cinnamon, Mate, Gnome 2, Kubuntu, Lubuntu, Xubuntu.
No dobrze a gdzie odpowiedz na moje pytanie o pasek zadań z boku :-)? Chciałbym sobie taki zrobić i przejść przez to bezproblemowo.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2012, 01:56 przez velogustlik, łącznie zmieniany 2 razy.
http://DobraStronaPolski.pl/
Awatar użytkownika
jacekz
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 13 sie 2008, 10:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Openbox
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Środowisko graficzne z paskiem zadań z lewej. Mate? KDE?

Post autor: jacekz »

Dobrze ci mówią ;)
Wybierz sobie najbardziej odpowiadające upodobaniom środowisko, pasek z lewej strony ustawisz sobie w każdym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości