[C++] Eclipse

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
lynx_
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 43
Rejestracja: 25 lis 2008, 21:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

[C++] Eclipse

Post autor: lynx_ »

Witam. Zainstalowałem pakiet eclipse wraz z cdt. Po napisaniu kodu i kompilacji otrzymuję komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Launch failed. Binary not found
Prosty program:

Kod: Zaznacz cały

#include <iostream>
using namespace std;

int main() {
	cout << "!!!Hello World!!!" << endl; // prints !!!Hello World!!!
	return 0;
}
i komunikat:

Kod: Zaznacz cały

Description	Resource	Path	Location	Type
Error launching external scanner info generator (g++ -E -P -v -dD /home/lynx/Projekty/C++/.metadata/.plugins/org.eclipse.cdt.make.core/specs.cpp)	c		Unknown	C/C++ Problem
Co zrobić?
Vercevales
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 22 maja 2012, 11:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: [C++] Eclipse

Post autor: Vercevales »

Może spróbuj w opcjach użyć innego kompilatora (powinno się dać zmienić w opcjach).
Z Eclipsem nie działałem, ale polecam CODE::BLOCKS, który świetnie u mnie działał na Lubuntu :)
Awatar użytkownika
mucha090
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 775
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kielce, Poland
Kontakt:

Re: [C++] Eclipse

Post autor: mucha090 »

po co używać czegoś co używa javy? tak jak mój przedmówca powiedział, code::blocks jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o c/c++ (zapewne da się sprawić aby on używał też i innych kompilatorów)
ja osobiście to używam kate (jako edytora) + make (do kompilacji) i jestem z tego zadowolony:D
norvoles
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 04 sty 2008, 20:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: [C++] Eclipse

Post autor: norvoles »

mucha090 pisze:po co używać czegoś co używa javy? tak jak mój przedmówca powiedział, code::blocks jest dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o c/c++ (zapewne da się sprawić aby on używał też i innych kompilatorów)
ja osobiście to używam kate (jako edytora) + make (do kompilacji) i jestem z tego zadowolony:D
Eclipse jest jakoś bardziej przyjazny początkującym, w porównaniu do Kate + make (a przynajmniej tak się początkującym, poniekąd słusznie, wydaje).

@lynx_
Dawno nie używałem Eclipse do C++, ale wydaje mi się, że możesz mieć nieprawidłowo ustawione ścieżki do kompilatora. Gdzieś w ustawieniach można to sprawdzić.
Poza tym, upewnij się też, że kompilator jest zainstalowany (gcc, g++) :roll:
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: [C++] Eclipse

Post autor: bear7 »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Awatar użytkownika
mucha090
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 775
Rejestracja: 15 mar 2008, 11:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kielce, Poland
Kontakt:

Re: [C++] Eclipse

Post autor: mucha090 »

@novorles przecież ja napisałem żeby on używał Code::blocks, a to że napisałem o kate + make to są moje własne doznania bo kate mi podświetla kod a make go kompiluje, ale tak jak powiedziałem code::blocks jest mniej zasobożerny niż ten wasz eclipse który używa javy, a jak wiadomo java nie jest taka lekka...
Pozdr. z Energymixa :D
Awatar użytkownika
BPS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 20 sty 2013, 19:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: [C++] Eclipse

Post autor: BPS »

lynx_ pisze:Co zrobić?
Wybierz prawym przyciskiem myszy swój projekt i z menu kontekstowego wybierz "Build Project", dopiero po tej czynności będziesz mógł uruchamiać swój program ikonką "Run" (tą z białym trójkątem, choć nie zawsze :roll: )

W Eclipse CDT "Run" nie kompiluje kodu a jedynie szuka skompilowanego programu i próbuje go uruchomić.

:boat:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości