[SOLVED] Podłączenie laptopa do telewizora przez D-Sub, Ubuntu9.10

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
kOi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2009, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

[SOLVED] Podłączenie laptopa do telewizora przez D-Sub, Ubuntu9.10

Post autor: kOi »

Chciałbym podłączyć laptopa Lenovo R61 do telewizora Sony BRAVIA, karta graficzna - nVidia Quadro NVS 140M. Laptop i telewizor mają wyjścia D-Sub, więc teoretycznie wszystko powinno działać tak, jak w przypadku rzutnika. Wiem też, że Ubuntu ma problemy z rzutnikami, a przynajmniej w wersjach 9.04 i niżej. Test z Windowsem nie wchodzi w grę.

Czy ktoś już próbował takiego połączenia, jak to zrobił, co zainstalował, jaki config edytował i co tam dopisał?

Z góry dzięki za pomoc.
Registered Linux user number 496038.
Registered Ubuntu user number 28733.
Awatar użytkownika
hiroshi007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Podłączenie laptopa do telewizora przez D-Sub, Ubuntu9.10

Post autor: hiroshi007 »

kOi pisze:Chciałbym podłączyć laptopa Lenovo R61 do telewizora Sony BRAVIA, karta graficzna - nVidia Quadro NVS 140M. Laptop i telewizor mają wyjścia D-Sub, więc teoretycznie wszystko powinno działać tak, jak w przypadku rzutnika. Wiem też, że Ubuntu ma problemy z rzutnikami, a przynajmniej w wersjach 9.04 i niżej. Test z Windowsem nie wchodzi w grę.

Czy ktoś już próbował takiego połączenia, jak to zrobił, co zainstalował, jaki config edytował i co tam dopisał?

Z góry dzięki za pomoc.
A nie lepiej zrobić to za pomocą kabla HDMI-HDMI lub HDMI-D-Sub u mnie działa to wyśmienicie. Ustawień monitorów dokonujesz oczywiście w ustawieniach swojej karty graficznej np. u mnie

Kod: Zaznacz cały

sudo nvidia-settings
U mnie od razu wykrył nowy monitor/telewizor oczywiście dźwięk tylko z kompa.
Awatar użytkownika
swarogu
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 105
Rejestracja: 20 lip 2009, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Podłączenie laptopa do telewizora przez D-Sub, Ubuntu9.10

Post autor: swarogu »

w moim IBM T41 radeon 7500 ,podłączonym do Sony Bravia przez D-SUB wszystko śmiga (dźwięk przez mini-jack ,mini-jack),gorzej bylo miesiąc temu jak w opcjach Ekran i ustawieniu sobie wszystkiego system poprosił mnie o ponowne zalogowanie ,po tym zabiegu przywitał mnie bialy ekran .Musialem sie gimnastykowac zeby zmienic config .
Mozlwe ze u ciebie nie bedzie takich problemow ale lepiej przygotuj sobie wczesniej config jak cos nie pojdzie.I nie wlonczaj powielania ekranow (dodatkowe obciazenie grafiki). Jak pewnie wiesz teraz domyslnie config jest pusty.
kOi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2009, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Podłączenie laptopa do telewizora przez D-Sub, Ubuntu9.10

Post autor: kOi »

nvidia-setting wykrywa telewizor, ale obraz się nie pojawia. Ciągle jest na laptopie chociaż niby włączone jest współdzielenie. System poprosił o restart X, po restarcie było to samo.

To wszystko na D-Sub/D-Sub, z HDMI pomyślę innym razem, bo nie mam przejściówki.
Registered Linux user number 496038.
Registered Ubuntu user number 28733.
Awatar użytkownika
hiroshi007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Podłączenie laptopa do telewizora przez D-Sub, Ubuntu9.10

Post autor: hiroshi007 »

kOi pisze:nvidia-setting wykrywa telewizor, ale obraz się nie pojawia. Ciągle jest na laptopie chociaż niby włączone jest współdzielenie. System poprosił o restart X, po restarcie było to samo.

To wszystko na D-Sub/D-Sub, z HDMI pomyślę innym razem, bo nie mam przejściówki.
Sprawdziłem u siebie i działa mi dobrze. No w miarę bo różnice w rozdzielczości ucinają część pulpitu. Kluczowym punktem są ustawienia nvidii oprócz TwinWiev trzeba jeszcze ustawić "Position" na clone jeśli ma być obraz na obu monitorach. Trzeba jeszcze zmienić odbiór sygnału w telewizorze na HDMI lub PC w przypadku D-Sub.
kOi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 20 lip 2009, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Podłączenie laptopa do telewizora przez D-Sub, Ubuntu9.10

Post autor: kOi »

hiroshi007 pisze:Sprawdziłem u siebie i działa mi dobrze. No w miarę bo różnice w rozdzielczości ucinają część pulpitu. Kluczowym punktem są ustawienia nvidii oprócz TwinWiev trzeba jeszcze ustawić "Position" na clone jeśli ma być obraz na obu monitorach. Trzeba jeszcze zmienić odbiór sygnału w telewizorze na HDMI lub PC w przypadku D-Sub.
Super. Zmiana na TwinView, position na Clones i wszystko działa. Na laptopie obraz się rozlazł, ale na telewizorze żyleta i o to chodzi.

Dzięki wielkie. ;*
Registered Linux user number 496038.
Registered Ubuntu user number 28733.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości