[Solved] SMplayer / Mplayer błąd - rgb24toyv12 - program w ogóle nie działa

Grafika, film, dźwięk.
Szala
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2008, 13:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

[Solved] SMplayer / Mplayer błąd - rgb24toyv12 - program w ogóle nie działa

Post autor: Szala »

Witam,

Podczas próby odtworzenia jakiegokolwiek filmu wyskakuje mi taki oto błąd:

Kod: Zaznacz cały

mplayer: relocation error: mplayer: symbol rgb24toyv12, version LIBSWSCALE_0 not defined in file libswscale.so.0 with link time reference
Próbowałem reinstalować S/Mplayer'a jednak to nie pomogło.

Używam karty GF 9600GT (może się przyda ;) )

Nie jest to też związane z Compizem...

Ogólnie wygląda to trochę tak jakby brakowało jakiegoś dowiązania lub coś się zmieniło w sterownikach. Nie używałem komputera z 2 tygodnie, a tu takie kwiatki ;)

Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
ffatman
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 182
Rejestracja: 20 sie 2007, 07:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: SMplayer / Mplayer dziwny błąd

Post autor: ffatman »

Może zrobiłeś to co ja i zainstalowałeś zbyt nowe ffmpeg, libavutil, libavcodec, libavfilter, libavdevice, libavformat, libswscale i libpostproc - 4:0.6-1 zamiast 4:0.5-1 - z jakiegoś repo PPA. Reinstalacja SMplayera nic nie da, bo SMPlayer miesza kodeki z obydwu wydań (libavutil49 v. 4:0.5-1 z libavutil50 v. 4:0.6-1). Trzeba wymusić niższą wersję ffmpegów i tych wszystkich liav...ów (będzie odinstalowywania i instalowania). Sprawdź może SMPlayera z jakiegoś PPA (rvm?) unstable.
Blokowanie wersji potem to kłopot, trzeba by pomyśleć o wyrzuceniu repo albo o pinowaniu.


...

PS1: Mogą być kłopoty ze zbyt nową biblioteką libva1, MPlayer i pochodne potrzebuje 0.31...
PS2: Próbowałem, nie da się wyregulować sytuacji ucieczką do przodu MPlayerem. 2:1.0-rc3 jakikolwiek może być. MPlayer-git wprowadza zaś jeszcze więcej problemów z zależnościami.
PS3: Jak kto używa VLC (oprócz MPlayera) też trzeba uważać. Trzeba obniżyć wersję VLC, bo usiłuje zainstalować zbyt nowe dla MPlayera libav... etc...
Ubuntuoptymista w oczekiwaniu na XFCE 4.14.
Szala
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2008, 13:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: SMplayer / Mplayer dziwny błąd

Post autor: Szala »

Coś jest na rzeczy. Wersja .50 pochodzi z repozytorium GetDeb'a. Cóż czeka mnie trochę miesza w systemie ale dzięki za nakierowanie. ;)
Awatar użytkownika
pbrw
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 106
Rejestracja: 09 lis 2008, 14:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 17.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Odp: SMplayer / Mplayer błąd - rgb24toyv12 - program w ogóle nie działa

Post autor: pbrw »

Spróbuj zainstalować Mplayera z tego repozytorium https://launchpad.net/~rvm/+archive/mplayer Mi ostatnio po aktualizacji jakiś paczek z kodekami też przestał działać ale po aktualizacji z tego repo wszystko wróciło do normy.
Szala
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2008, 13:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: SMplayer / Mplayer dziwny błąd

Post autor: Szala »

ffatman pisze:Może zrobiłeś to co ja i zainstalowałeś zbyt nowe ffmpeg, libavutil, libavcodec, libavfilter, libavdevice, libavformat, libswscale i libpostproc - 4:0.6-1 zamiast 4:0.5-1 - z jakiegoś repo PPA. Reinstalacja SMplayera nic nie da, bo SMPlayer miesza kodeki z obydwu wydań (libavutil49 v. 4:0.5-1 z libavutil50 v. 4:0.6-1). Trzeba wymusić niższą wersję ffmpegów i tych wszystkich liav...ów (będzie odinstalowywania i instalowania). Sprawdź może SMPlayera z jakiegoś PPA (rvm?) unstable.
Blokowanie wersji potem to kłopot, trzeba by pomyśleć o wyrzuceniu repo albo o pinowaniu.


...

PS1: Mogą być kłopoty ze zbyt nową biblioteką libva1, MPlayer i pochodne potrzebuje 0.31...
PS2: Próbowałem, nie da się wyregulować sytuacji ucieczką do przodu MPlayerem. 2:1.0-rc3 jakikolwiek może być. MPlayer-git wprowadza zaś jeszcze więcej problemów z zależnościami.
PS3: Jak kto używa VLC (oprócz MPlayera) też trzeba uważać. Trzeba obniżyć wersję VLC, bo usiłuje zainstalować zbyt nowe dla MPlayera libav... etc...
Dzięki za pomoc. Wyłączyłem na razie repo vlc i getdeb'a. Odinstalowałem to co nie zgadzało się co do wersji (całkowicie) i zainstalowałem ponownie. :) Oczywiście teraz S/MPlayer działa znakomicie. :)

Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości