Instalacja Gnome 3 na Xubuntu 12.04

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Nitrox
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2006, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Instalacja Gnome 3 na Xubuntu 12.04

Post autor: Nitrox »

Wczoraj zainstalowałem z ciekawości Xubuntu 12.04. W planach miałem Ubuntu, ale ma buga, którego nikt się nie chce dotknąć (https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour ... bug/958424), a że się dowiedziałem, że Xubuntu go nie ma, to jego postanowiłem zainstalować. I faktycznie go nie ma. Ale do czego zmierzam. XFCE średnio mi się podoba i chciałbym zainstalować Gnome 3 (tak, wiem, jestem jakiś inny, bo 90% ludzi nienawidzi Gnome 3). Wszędzie w sieci widzę poradniki odnośnie instalacji Gnome 3 na Ubuntu, ale nie mogę znaleźć tych dotyczących Xubuntu. Czy to się robi tak samo? Nic złego się nie stanie? Wiem, że to może brzmieć dziwnie, ale jestem początkującym userem i nie chcę, żeby coś padło od razu.
Awatar użytkownika
liftboy syndrome
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 336
Rejestracja: 05 maja 2012, 21:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Instalacja Gnome 3 na Xubuntu 12.04

Post autor: liftboy syndrome »

Ubuntu == ubuntu + gnome
Xubuntu == ubuntu + xfce
Jeżeli jest błąd w dystrybucji (taki jaki zlinkowałeś), to jest w sterownikach, czyli wszędzie. W Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu etc.

A odnośnie Twojego pytania: Ubuntu czy Xubuntu, jeden pies. Gdyby się zepsuło, to tak samo by było na każdym innym wydaniu.
Nitrox
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2006, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Instalacja Gnome 3 na Xubuntu 12.04

Post autor: Nitrox »

liftboy syndrome pisze: Jeżeli jest błąd w dystrybucji (taki jaki zlinkowałeś), to jest w sterownikach, czyli wszędzie. W Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu etc.
Nie wiem jak to jest, nie wyznaję się na tym :P ale miałem Ubuntu 12.04 i był ten problem, natomiast zainstalowałem Xubuntu, sterowniki te same, problemu nie ma. Monitora przepalać nie mam zamiaru.
Awatar użytkownika
brezniew
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 2680
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:48
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64

Re: Instalacja Gnome 3 na Xubuntu 12.04

Post autor: brezniew »

Nitrox pisze:Nie wiem jak to jest, nie wyznaję się na tym :P ale miałem Ubuntu 12.04 i był ten problem, natomiast zainstalowałem Xubuntu, sterowniki te same, problemu nie ma. Monitora przepalać nie mam zamiaru.
Nikt nie będzie zgadywał co jest przyczyną bez znajomości jakichkolwiek konkretów.
Czasami system źle rozpoznaje parametry monitora i dobiera nieodpowiednią rozdzielczość czy częstotliwość odświeżania.
Możesz to skorygować w pliku xorg.conf lub umieścić sam fragment dotyczący monitora w katalogu xorg.conf.d. Są też dostępne odpowiednie narzędzia jak xrandr, a dla sterowników zamkniętych dedykowane programy dostarczane wraz z tymi sterownikami.
Milek999
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 128
Rejestracja: 04 maja 2012, 15:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Instalacja Gnome 3 na Xubuntu 12.04

Post autor: Milek999 »

Zdaje mi się że tak:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install ubuntu-desktop
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Instalacja Gnome 3 na Xubuntu 12.04

Post autor: Dominbik »

podaj co to za błąd i opis problemu dlaczego niby Xubuntu ma nie mieć buga a tamten ma mieć.
obstawiam, że nie dostrzegłeś różnicy a bug w Xubuntu również jest
Nitrox
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 29
Rejestracja: 08 mar 2006, 20:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Instalacja Gnome 3 na Xubuntu 12.04

Post autor: Nitrox »

A więc tak. Mam monitor 19" Samsung, LCD. Powinien być ustawiony na 60 Hz. Jednak usłyszałem delikatny pisk cewek w monitorze (tak, jestem lekko szajbnięty i słyszę rzeczy, których inni nie słyszą, a już zwłaszcza elektronikę), więc odruchowo sprawdziłem w jego menu i się okazało, że pracuje na 75 Hz. Więc wlazłem w panel nVidii (mam kartę GeForce 9600GT) a tam monitor jest wykryty jako laptop (chociaż nim nie jest) i ustawione te 75 Hz. Przestawiłem na 60, ok. Jest 60. Po restarcie znowu słyszę delikatny pisk cewek. W panelu z powrotem jest 75 Hz. Pomimo zapisania do pliku konfiguracyjnego. Nawet próbowałem ręcznie ten plik edytować i tam ustawiać 60 Hz, ale to kompletnie nic nie dało. Nadal wracało do 75 Hz.

Na Xubuntu tego buga nie ma. Jak ustawiłem 60, tak jest 60.
Dominbik
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2010, 08:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Instalacja Gnome 3 na Xubuntu 12.04

Post autor: Dominbik »

porównywałeś xorg.conf z tego gdzie działa z tym niedziałającym?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości