Prosty program do fakturowania na Ubuntu

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
emenem
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Prosty program do fakturowania na Ubuntu

Post autor: emenem »

Witam, wystawiam faktury dla osoby z mojej rodziny, która prowadzi działalność gospodarczą. Robię to rzadko (maksymalnie kilka razy w miesiącu) i potrzebuję programu do pisania faktur na Ubuntu. Do tej pory piszę faktury w arkuszu kalkulacyjnym (co jest nieco, a może i bardzo problematyczne). Aktualne pozycje z rynku jakoś nie spełniają moich oczekiwań: nie chcę wysyłać danych do Internetu (wystawianie online) no i nie chcę płacić dużo (a nawet wogóle). Nie chcę żadnych fajerwerków typu zapisywanie pozycji, bo bez sensu wpisywać do katalogu "remont ogrodzenia w Wąchocku przy ulicy 30 lutego"... Czy znacie jakieś banalne programy dla małego przedsiębiorstwa?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
mrmarkos
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 174
Rejestracja: 17 maja 2012, 09:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Prosty program do fakturowania na Ubuntu

Post autor: mrmarkos »

emenem
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Prosty program do fakturowania na Ubuntu

Post autor: emenem »

Niestety program kosztuje 120 zł, a artykuł jest chyba sponsorowany, bo jeżeli autor mówi "Za dobre i użyteczne aplikacje warto zapłacić, jednak wcześniej program dobrze jest przetestować.", to co sądzi o Ubuntu?
mrmarkos
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 174
Rejestracja: 17 maja 2012, 09:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Re: Prosty program do fakturowania na Ubuntu

Post autor: mrmarkos »

Jeśli nie chesz zapłacić za program, darmowe programy online Cię nie interesują, to pozstaje Ci arkusz kalkulacyjny.
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Prosty program do fakturowania na Ubuntu

Post autor: Shimmy »

Jest jeszcze darmowy QFaktury GPL, tylko ostatnia wersja jest z 2011 roku i nie wiem czy będzie liczył wg. nowej stawki vatu i z tegorocznymi przepisami. Tak czy siak, sprawdź go.

No i sznureczkiem, 5 sekund w google :)
http://www.dobreprogramy.pl/Lefthand-Sp ... 22222.html
http://www.dobreprogramy.pl/Invoicer,Pr ... 13485.html
emenem
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Prosty program do fakturowania na Ubuntu

Post autor: emenem »

Właśnie w Qfakturach można zmienić stawki VAT, ale tam trzeba usługi/towary wpisywać do katalogu... Lefthand sprawdzę, ale też trial. Invoicer zainstalowałem, ale śladu po nim nie ma, choć nie było żadnego błędu... Dziękuję za pomoc ;)

PS: aktualnie "rozgryzam" GNUcash, Tłumaczenie to on ma chyba z google translate ;)
Awatar użytkownika
Shimmy
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 859
Rejestracja: 24 mar 2011, 20:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Re: Prosty program do fakturowania na Ubuntu

Post autor: Shimmy »

Ah, przypadkiem spojrzałem na podobne tematy.. jeszcze ten viewtopic.php?f=143&t=142318
emenem
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 lip 2012, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Prosty program do fakturowania na Ubuntu

Post autor: emenem »

Shimmy pisze:Ah, przypadkiem spojrzałem na podobne tematy.. jeszcze ten viewtopic.php?f=143&t=142318
Dzięki, myślę że to będzie to. Ale na razie instaluję Javę.
edit: No, mam w miarę prosty program do fakturowania na Ubuntu, i chociaż usługi/towary trzeba dodawać do bazy to jest to proste i szybkie. Dziękuję za pomoc, choć może ktoś znajdzie ciekawszą pozycję. :-D
Autorowi programu też dziękuję oczywiście ;)
edit2:Program ok, ale autor i strona od roku nie żyją, a miałbym do tego pierwszego pytanie: dlaczego są tylko trzy jednostki: sztuka, godzina i kilogram. To trochę dziwne zważając na to, że chce zapłaty w zamian za brak napisu reklamowego na dokumencie. Na jego stronie nie widzę żadnej możliwości kontaktu oprócz komentarzy. A jednak jest na innej stronie (na dole link "VGT"). Zobaczymy, czy odpowie. Myślę, ze nie, bo mail jest w tej domenie, co strona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości