[solved]Brak grafiki na stronie FB, na różnych przeglądarkach. Na innych stronach OK

Przeglądarki, poczta, pakiety biurowe, prezentacje itd.
kongos
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[solved]Brak grafiki na stronie FB, na różnych przeglądarkach. Na innych stronach OK

Post autor: kongos »

Witam,
Problem jak w temacie.
Dziś zmuszony byłem resetować router (TP Link 1043ND). Po skonfigurowaniu wszystko działa, prócz jednej rzeczy:
Strona FB
Początkowo myślałem, że coś pomieszałem w ustawieniach routera, ale na dwóch laptopach korzystających z wifi z tego routera strona działa bez problemu. No nic myślę, pewnie coś z przeglądarką. Wyczyściłem cache, usunąłem cookies itd. Nic. Zainstalowałem Chromium - to samo. Wszystkie inne strony działają bez zarzutu. Nie korzystam z żadnych adblocków itd. Pomysły mi się skończyły, nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić. Proszę o jakieś pomysły.
Ostatnio zmieniony 28 sie 2012, 18:00 przez kongos, łącznie zmieniany 1 raz.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Brak grafiki na stronie FB, na różnych przeglądarkach. Na innych stronach OK

Post autor: bear7 »

Ustaw/zmień w systemie DNS na te od google.
Naciśnij LPM na ikonce od połączeń sieciowych i wybierz opcję Modyfikuj połączenia... lub/albo odpal poniższe polecenie w terminalu:
nm-connection-editor
W nowym oknie, wybierz odpowiednią zakładkę zależności od wykorzystywanego interfejsu (przewodowy, bezprzewodowy), zaznacz swoje połączenie i wybierz Modyfikuj.... W kolejnym, nowym oknie, przejdź na zakładkę Ustawienia IPv4 i zmień wartość opcji Metoda z Automatycznie (DHCP), na Automatycznie (DHCP), tylko adresy i tam, gdzie jest opcja Serwery DNS wpisz dokładnie (najlepiej to skopiuj i wklej):

Kod: Zaznacz cały

8.8.8.8, 8.8.4.4
Następnie zapisz te opcje i pozamykaj okna. Powinno pomóc.


EDIT:
Poprawione - kropka kończąca zdanie na końcu adresu DNS mogła wywołać nieporozumienie: w znacznikach CODE, adresy prezentują się znacznie lepiej.
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
kongos
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Brak grafiki na stronie FB, na różnych przeglądarkach. Na innych stronach OK

Post autor: kongos »

Dzięki serdeczne. Działa, chociaż nie powinno być kropki na końcu tego drugiego.
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Brak grafiki na stronie FB, na różnych przeglądarkach. Na innych stronach OK

Post autor: bear7 »

kongos pisze:Dzięki serdeczne. Działa, chociaż nie powinno być kropki na końcu tego drugiego.
Ta kropka na końcu drugiego adresu DNS, to zakończenie zdanie ;-) Ale masz racje, może wprowadzić w błąd. Poprawie dla potomnych...
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
kongos
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2009, 16:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: [solved]Brak grafiki na stronie FB, na różnych przeglądarkach. Na innych stronach OK

Post autor: kongos »

Swoją drogą nie wiedziałem, że google wprowadził własne serwery dns. Zatrzymałem się naście lat temu na dns'ach tepsowych :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Biuro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość