Ubuntu 10.10 - podwajające się ikonki na górnym panelu

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
shameeka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 09 sty 2011, 14:26
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Ubuntu 10.10 - podwajające się ikonki na górnym panelu

Post autor: shameeka »

Witam! Mam problem z ikonami na górnym panelu. Mianowicie od jakiegoś czasu niektóre ikony zaczęły mi się podwajać przez co zasłaniają inne. W załączniku zamieściłam obecny zrzut ekranu, kiedy zrobiła się podwójna data, a za to nie widać zegara. To jeszcze nie jest problem, bo wystarczy, że w preferencjach włączę pokazywanie czasu z sekundami, a wtedy pasek robi się normalny. Chociaż na dłuższą metę kombinowanie z tym podczas każdego uruchomiania komputera robi się uciążliwe. Natomiast większy problem jest wtedy, gdy np godzina pojawi się w miejscu przycisku do wyłączania komputera - wtedy muszę go wyłączać za pomocą innych programów. Czy ma ktoś pomysł jak to naprawić? Będę wdzięczna za wszelką pomoc! :)
Załączniki
zrzut_ekranu.png
(101.08 KiB) Nie pobierany
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2012, 18:31 przez shameeka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Ubuntu 10.10 - problem z górnym panelem

Post autor: k2cl »

Po pierwsze: zmień tytuł wątku na bardziej regulaminowy...

Po drugie: używasz wydania Ubuntu, które nie ma już wsparcia technicznego. Najwyższy czas przesiąść się na coś bardziej aktualnego.
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Ubuntu 10.10 - problem z górnym panelem

Post autor: Rafcio »

...pewnie masz podwójnie pododawane applety (czas np.) obszar powiadomień , no i nie są zablokowane applety na panelu.
Co do wsparcia Ubu... 10.10 to wersja Server ma się dobrze i ma wsparcie do 10.2015r. ...
Debian Jessie
shameeka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 09 sty 2011, 14:26
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Ubuntu 10.10 - problem z górnym panelem

Post autor: shameeka »

Temat zmieniony, mam nadzieję, że teraz jest dobrze.
Wersji Ubuntu na razie nie zamierzam zmieniać. Próbowałam już i 11.04 i 12.04 i nie dość, że bardzo źle i nieczytelnie wyglądały na moim małym netbooku, to jeszcze co chwilę się przycinały. Niestety nie mam na tyle wiedzy ani cierpliwości by to wszystko naprawiać, więc powróciłam do sprawdzonego 10.10.
Rafcio pisze:...pewnie masz podwójnie pododawane applety (czas np.) obszar powiadomień , no i nie są zablokowane applety na panelu.
Sprawdzałam, są zablokowane i dodane tylko jeden raz. Akurat teraz uruchomiłam komputer i panel wyświetla się poprawnie, ale pewnie za 2-3 uruchomienia znowu pojawi się taki problem.
Awatar użytkownika
k2cl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 3632
Rejestracja: 09 gru 2007, 12:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Re: Ubuntu 10.10 - problem z górnym panelem

Post autor: k2cl »

Rafcio pisze:(...)Co do wsparcia Ubu... 10.10 to wersja Server ma się dobrze i ma wsparcie do 10.2015r. ...
Doprawdy? A zatem poniższa informacja z listy mailingowej to kaczka dziennikarska?
https://lists.ubuntu.com/archives/ubunt ... 00158.html

@ shameeka
Nie wiem, na czym polegały Twoje problemy z nowszymi wersjami Ubuntu... Jeżeli chodziło głównie o wygląd, zamiast Unity możesz wybrać inny interfejs użytkownika.
Awatar użytkownika
Rafcio
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 328
Rejestracja: 12 paź 2011, 06:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: Ubuntu 10.10 - problem z górnym panelem

Post autor: Rafcio »

...hmm piszę tutaj o wersji Server ,które to wersje otrzymują łatki bezpieczeństwa przez 5-lat ,podobnie jak Debian Squeeze ...

//bear7: Zaglądnij tutaj kolego:
http://www.ubuntu.com/business/server/overview
http://www.ubuntu.com/sites/www.ubuntu. ... elease.png


Edit:
...nie chcę tutaj wprowadzać w błąd bo może się mylę , jest napisane :

Kod: Zaznacz cały

Support Normal Ubuntu releases are supported for 18 months. Previous Ubuntu LTS (Long Term Support) releases are supported for 3 years on the desktop and 5 years on the server. Starting with Ubuntu 12.04 LTS, LTS releases will be supported for 5 years on both the desktop and the server.
w Tłumaczeniu :

Kod: Zaznacz cały

Wsparcie Normalne wersje Ubuntu są obsługiwane przez 18 miesięcy. Poprzedni Ubuntu LTS (Long Term Support) wersje są wspierane przez 3 lata na pulpicie i 5 lat na serwerze. Uruchamianie z Ubuntu 12.04 LTS, wydawnictwa LTS będzie wspierane przez okres 5 lat, zarówno na pulpicie, jak i serwera.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Ubuntu 10.10 Server + Gnome2, zainstalowany i zaktualizowany na jednej z moich testowych maszyn...
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2012, 20:40 przez Rafcio, łącznie zmieniany 2 razy.
Debian Jessie
Awatar użytkownika
Dwigatjel
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 28 lut 2010, 14:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 10.10 - problem z górnym panelem

Post autor: Dwigatjel »

Rafcio pisze:...hmm piszę tutaj o wersji Server ,które to wersje otrzymują łatki bezpieczeństwa przez 5-lat ,podobnie jak Debian Squeeze ...
Też nie rozumiem. Autorowi tematu chodzi przecież o wersję biurkową. :shock: dodatkowo polecam lekturkę: https://wiki.ubuntu.com/Releases
10.10 nie jest wspierana w wersji desktop i server. Aktualnie desktopy LTS mają tak jak serwery 5lat wsparcia. (np. 12.04 do Kwietnia 2017),
wszystkie inne wersje mają półtora roku wsparcia...

@shameeka: Jeśli się przycinają i nie wyglądają dobrze oznacza to że należy spróbować lżejszej wersji Ubuntu czyli np. Xubuntu http://xubuntu.org/getxubuntu/
Ja używam go na lapku celeron pentium 1.6(albo coś podobnego) 512MB ramu i chodzi bardzo dobrze :)
Xubuntu ma bardzo łatwo przystosowywany układ pulpitu tak że samemu będzie można go poukładać.
Pozdrawiam, Dwig
shameeka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 09 sty 2011, 14:26
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Ubuntu 10.10 - podwajające się ikonki na górnym panelu

Post autor: shameeka »

Może rzeczywiście Xubuntu to najlepsze rozwiązanie, a przy okazji zniknie problem podwajających się ikonek. Zastanawiam się jeszcze nad Eeebuntu, który teoretycznie powinien być idealnie przystosowany do mojego komputera. Jeśli chodzi o Ubuntu, to na 10.10 pracuję odkąd został wydany, czyli już prawie od 2 lat i przez ten czas zawiesił mi się dosłownie raz. Natomiast miałam zainstalowaną wersję 11.04, a potem 12.04 dosłownie przez tydzień i przez ten czas musiałam resetować komputer po kilka razy dziennie.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 10.10 - podwajające się ikonki na górnym panelu

Post autor: majsza »

A jaki masz dokładnie sprzęt?
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
shameeka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 09 sty 2011, 14:26
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Re: Ubuntu 10.10 - podwajające się ikonki na górnym panelu

Post autor: shameeka »

Asus Eee PC 1005P z dyskiem powiększonym do 320gb.
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu 10.10 - podwajające się ikonki na górnym panelu

Post autor: majsza »

Spróbuj z Xubuntu 12.04

Będziesz mógł dostosować wygląd pod swój sprzęt.
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości