Ubuntu zawiesza się przy wyłączaniu

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
fmgracz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 02 mar 2013, 21:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu zawiesza się przy wyłączaniu

Post autor: fmgracz »

Przy wyłączaniu pokazuje się logo UBUNTU i staje, ani drgnie, trzeba wyłączyć guzikiem.
Poszperałem trochę w necie i znalazłem rozwiązanie tutaj:
https://help.ubuntu.com/community/Grub2 ... wn_freezes
Nie jestem tylko pewny, czy dobrze wszystko zrobiłem. Ta linijka w pliku /etc/default/grub ma wyglądać tak?
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=reboot=bios

Pytam, bo nie chcę nic popsuć ;)
Awatar użytkownika
Kiro
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 340
Rejestracja: 06 lis 2007, 12:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu zawiesza się przy wyłączaniu

Post autor: Kiro »

Masz przykład tam podany:

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash reboot=bios" 
Nie musisz też edytować tego pliku, wstępnie w ramach testów możesz bezpośrednio z poziomu gruba edytować wpis (chyba literka g, podejrzyj, na dole ekranu jest klawiszologia), tak edytowany wpis jest ważny tylko na czas jednego włączenia, po reboocie przywracany jest wpis z pliku grub.

Jeśli jednak coś popsujesz w samym pliku łatwo możesz przywrócić plik kopii zapasowej (warto robić kopie podczas edycji plików systemowych) po uruchomieniu komputera z dowolnego live-cd.

Pozdrawiam
fmgracz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 02 mar 2013, 21:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Ubuntu zawiesza się przy wyłączaniu

Post autor: fmgracz »

Kiro pisze:Masz przykład tam podany:

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash reboot=bios" 
Nie musisz też edytować tego pliku, wstępnie w ramach testów możesz bezpośrednio z poziomu gruba edytować wpis (chyba literka g, podejrzyj, na dole ekranu jest klawiszologia), tak edytowany wpis jest ważny tylko na czas jednego włączenia, po reboocie przywracany jest wpis z pliku grub.

Jeśli jednak coś popsujesz w samym pliku łatwo możesz przywrócić plik kopii zapasowej (warto robić kopie podczas edycji plików systemowych) po uruchomieniu komputera z dowolnego live-cd.

Pozdrawiam
Ja dokonałem takiej zmiany w wpisie:
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=reboot=bios (bez cudzysłowów)
Po przeczytaniu Twojego postu, chciałem to zmienić, ale nie mam teraz pliku /etc/default/grub. Zniknął całkowicie. Chyba coś namieszałem :-x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość