[elementaryOS Luna] Artefakty (rozmazany ekran) po grze w Hedgewars na Acer Aspire 5920

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Awatar użytkownika
profesorleniuch
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2012, 15:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

[elementaryOS Luna] Artefakty (rozmazany ekran) po grze w Hedgewars na Acer Aspire 5920

Post autor: profesorleniuch »

Witam Ubunciarze.

Używałem Ubuntu od lat... tylko 12.04 było deko zasobożerne więc postanowiłem zostać przy Ubuntu z tą różnicą że w wydaniu elementaryOS.
Jest lżej, duuuuuużo lżej, choć nigdy złego słowa na Ubuntu nie powiem bo i tak je instaluję wszystkim, którzy mają dość Okienkowca :)

W sumie cała moja bliższa i dalsza rodzina + znajomi już używają Ubuntu lub elementaryOS. Więc wdrażanie Linuxa postępuje.

MAM JEDNAK DO WAS PYTANIE. Otóż taka sytuacja... Luna stabilna (ze świeżej instalacji, żadna tam beta aktualizowana... choć podobno efekt ten sam). Lunka działa od tygodnia mniej więcej... wszystko śmiga sprawnie! Szybko i bez zwiechy. Tylko jeden problem jest.

Mianowicie po grze Hedgewars... gdy wychodzi się do menu gry lub wczytuje kolejną turę to obraz się rozmazuje i później ten sam efekt jest na całym ekranie, nawet po wyłączeniu gry. Dodam że nie za każdym razem tak jest... ale często Mniej więcej 4-5 map i błąd. Pomaga wylogowanie, ale wylogowywanie i logowanie się żeby zresetować grafikę... to chyba nie tak powinno działać na Linuksie.

Muszę przyznać że to JEDYNY mankament (pomijając nie działającego PrintScreen`a) na jaki się napotkałem.

Hedgewars wersja 0.9.17 - stabilna z "Centrum Oprogramowania"

Laptop: Acer Aspire 5920. QuakeLive na nim śmiga więc wątpię żeby Hedgewars zagotowało mu grafikę.

A ponieważ Print Screen nie działa... (nie robi zrzutu tego co ja chcę tylko Pulpitu a dokładnie Tapety bez względu na to jaki tryb pobierania zrzutu ekranu zostanie wybrany) musiałem użyć aparatu w telefonie żeby zrobić fotki, które znajdziecie w załącznikach.

PS. Wiem że elementaryOS Luna to Ubuntu 12.04.2 LTS... na Ubuntu przez rok nigdy nie miałem problemów z Hedgewarsami. Zasiadłem za sterami elementaryOS i niespodzianka. Więc coś musi siedzieć Lunce na wątrobie.

PS2. Dodam że sterowniki FGLRX jak w Ubuntu 12.04.2 tak i tutaj mam zainstalowane poprzez "Dodatkowe Sterowniki".

PS3. Konsola po uruchomieniu Hedgewars wyświetla taki komunikat:

---
(hedgewars:32044): Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu obsługującego motyw w module_path: "pixmap",

(hedgewars:32044): Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu obsługującego motyw w module_path: "pixmap",

(hedgewars:32044): Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu obsługującego motyw w module_path: "pixmap",

(hedgewars:32044): Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu obsługującego motyw w module_path: "pixmap",

(hedgewars:32044): Gtk-WARNING **: Nie można odnaleźć modułu obsługującego motyw w module_path: "pixmap",
Got bus address: "unix:abstract=/tmp/dbus-rtHDvmohyM,guid=f18cd3f52802fbaff6aebd8300001504"
Connected to accessibility bus at: "unix:abstract=/tmp/dbus-rtHDvmohyM,guid=f18cd3f52802fbaff6aebd8300001504"
Registered DEC: true
Registered event listener change listener: true
---

Jak to mawiał poeta... pomożecie?

Pozdrowionka.
Załączniki
Photo0039.jpg
(48.04 KiB) Nie pobierany
Photo0038.jpg
(265.63 KiB) Nie pobierany
Photo0037.jpg
(285.86 KiB) Nie pobierany
DZIŚ PROFESOR LENIUCH POLECA ● twitter.com/profesorleniuch
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: [elementaryOS Luna] Artefakty (rozmazany ekran) po grze w Hedgewars na Acer Aspire 5920

Post autor: igotit4free »

Moim zdaniem rozmazany to nieostry, zamglony a to coś na twoich screenach wygląda raczej na rozwarstwienia. Niech będzie pojemne "artefakty". :wink:
Jak sam piszesz zjawisko na Ubuntu nie występuję, wątpię zatem żebyś znalazł tu odpowiedź, ale może ... Powodzenia.

PS. Pisałeś do twórców Hedgewars? Albo Luny?
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
rom
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1309
Rejestracja: 30 cze 2009, 14:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Re: [elementaryOS Luna] Artefakty (rozmazany ekran) po grze w Hedgewars na Acer Aspire 5920

Post autor: rom »

Trochę podobne do efektu "darcia" okien. Może tu znajdziesz coś, co cię naprowadzi na trop http://askubuntu.com/questions/125245/h ... ow-manager Zacząłbym od ustawień nVidii, bo łatwo je przywrócić, gdyby coś było nie tak.
także = też
tak że = więc
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: [elementaryOS Luna] Artefakty (rozmazany ekran) po grze w Hedgewars na Acer Aspire 5920

Post autor: igotit4free »

Możliwe, że mechanizm jest ten sam, ale on tam ma raczej ATi ...
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
Awatar użytkownika
profesorleniuch
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 18 mar 2012, 15:50
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: [elementaryOS Luna] Artefakty (rozmazany ekran) po grze w Hedgewars na Acer Aspire 5920

Post autor: profesorleniuch »

W lapku jest: 1536MB ATI Mobility Radeon HD 3470 HyperMemory.

-- 5 paź 2013, o 11:37 --

Chciałem dodać że wszystko już jest ok. Po jednej z ostatnich aktualizacji nadeszła zmiana... Teraz gdy obraz się rozmaże nie trzeba już wyłączać gry i logować się ponownie do systemu, teraz wystarczy włączyć kolejną mapkę w grze i wszystko wczyta się poprawnie. A po wyłączeniu gry również system nadal wyświetla się poprawnie. Powodzenia elementarni :)
DZIŚ PROFESOR LENIUCH POLECA ● twitter.com/profesorleniuch
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość