VLC media player i strumieniowe odtwarzanie audio z sieci lokalnej

Grafika, film, dźwięk.
LTU
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2014, 14:30
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

VLC media player i strumieniowe odtwarzanie audio z sieci lokalnej

Post autor: LTU »

Witam sprawa jest na pozór prosta. Mam w domu sieć opartą na routerze wifi z możliwością podłączenia do niego dysków twardych lub innych nośników danych jak np. pendrive. Na takim właśnie dysku (20GB) założyłem sobie kolekcje muzyki. Kiedy chcę połączyć się z dyskiem na moim Ubuntu 12.04 LTS wchodzę od góry po prostu w plik i połącz z serwerem. Tam wpisuje adres 192.168.1.XXX i łącze się z dyskiem a tam otwieram katalogi z muzyką. Wszystko wydaje się piękne do momentu gdy usiłuje otworzyć plik muzyczny zwyczajnie domyślnym Rhytmboxem, odtwarzacz próbuje otworzyć plik, wyświetla nawet OSD z tytułem utworu i wykonawca ale co z tego jak nadal jest cisza... Jedyny Odtwarzacz radzący sobie z tą procedurą to VLC (choć z małym opóźnieniem) jednak problem w tym że nie da się w nim zaimportować katalogu ani pliku, wszystko trzeba otwierać z prawego przycisku ręcznie będąc w katalogu i czekać aż zbuforuje. Co prawda VLC ma opcję sieć ale wpisanie tam smb//:192.168.1.XXX nic nie daje. Może ktoś ma gotowca na ten problemik. Proszę śmiało bez ogródek
Awatar użytkownika
igotit4free
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6453
Rejestracja: 29 paź 2008, 22:51
Płeć: Mężczyzna
Architektura: x86_64
Lokalizacja: KRK

Re: VLC media player i strumieniowe odtwarzanie audio z sieci lokalnej

Post autor: igotit4free »

Zainstaluj XBMC i załatwisz kwestię kompleksowo ... audio, video, obrazki etc. To jest taki kombajn multimedialny i stacja pogodowa w jednym.
http://wiki.xbmc.org/
http://xbmc.org/download/
Windows 10 @ GA-P67A-D3-B3, i3-2100 3.10GHz, 8GB RAM, Gigabyte HD6850 1GB RAM
Android 7.0 @ Motorola Moto G4+
LTU
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 10 lip 2014, 14:30
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Re: VLC media player i strumieniowe odtwarzanie audio z sieci lokalnej

Post autor: LTU »

Dzięki igotit4free pełna kompleksówka aż go dodałem do panelu uruchomiania w Unity. Streaming działa bez zarzutu i to otoczenie graficzne pełna profesjonalka. Dzięki raz jeszcze !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości