Przeniesienie sterowników z instalki jednego systemu do drugiego

Tutaj można zadać pytanie, jeśli Linuksa widzi się pierwszy raz w życiu ;)
Naimad90
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2016, 13:16

Przeniesienie sterowników z instalki jednego systemu do drugiego

Post autor: Naimad90 »

Witam,

jeśli chodzi o linuksy jestem bardzo początkujący. Instalacja sterowników stwarza mi problemy.

Posiadam laptop Dell Latitude E5420, istnieje do niego wersja ubuntu instalująca od razu sterowniki.
http://www.ubuntu.com/certification/har ... 1107-8259/

Instalując tą wersję zainstalowane mam wszelkie sterowniki które potrzebuje.
Czy da się w jakiś sposób przenieść sterowniki z tej instalacji do instalacji ubuntu w wersji 16.04 ?

Jeśli jest to niemożliwe, albo zbyt trudne dla początkującego, to powiedzcie to dam sobie spokój :)
bear7
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 6686
Rejestracja: 20 sty 2009, 23:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Lokalizacja: pwd

Re: Przeniesienie sterowników z instalki jednego systemu do drugiego

Post autor: bear7 »

Ubuntu na tym sprzęcie powinno działać bez zbędnego grzebania. Pobierz obraz Ubuntu 16.04, wrzuć instalator na płytę DVD lub pendrive, następnie odpal system w trybie Live i przetestuj. Jak działa w trybie Live, to zadziała po instalacji.

Jak system siedzi teraz na tym Dellu?
O pomoc pytaj a forum, a nie przez PW.
Naimad90
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2016, 13:16

Re: Przeniesienie sterowników z instalki jednego systemu do drugiego

Post autor: Naimad90 »

Dzięki, faktycznie masz rację. Wypaliłem dzisiaj płytkę z ubuntu 16.04 i faktycznie wszystko działa od razu.
Czy modem GSM, czy słuchawki Bluetooth, zero problemu. Poza tym co zauważyłem te słuchawki w ubuntu się nawet lepiej zachowują niż w windowsie (z czasem występowały trzaski i żeby ich uniknąć było trzeba zresetować połączenie).

Jak znajdę trochę więcej czasu to zainstaluje ubuntu i sprawdzę czy będzie jakiś problem z zainstalowaniem drukarek.

Niestety na tą chwile używam windowsa 7, ale jak znajdę trochę więcej czasu to przeskoczę na ubuntu 16.04.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedszkole Linuksa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: 320 i 2 gości