Konfiguracja dwoch ftp na jednym adresie

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
EMOZ
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2016, 00:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Konfiguracja dwoch ftp na jednym adresie

Post autor: EMOZ »

Czesc Wam

Potrzebuje pomocy przy konfiguracji proftpd zainstalowanego na dwoch komputerach. (mam tez gadmina na obu)

Otoz z zewnatrz dostaje sie do moich pudelek za pomoca jednej domeny noip.

Chcialbym za pomoca ftp://domena wchodzic na jeden z nich
a za pomoca ftp://domena:innyport wchodzic na drugi z nich.

Prawie mi sie udalo, ale stanalem na tym, ze przy ftp://domena chodzi wszystko jak trzeba, a przy ftp://domena:innyport pokazuje sie okno logowania, wpisuje dane i przegladarka zaczyna myslec w nieskonczonosc.

Nie wiem dokladnie w czym stoi problem. port 80? Przeciez nie moge ustawic forwardingu 80 na dwa rozne ip jednoczesnie.

Zamysl jest taki, ze mam internet 100Mbit in, 6Mbit out, rapsberry pi 3 i w nim transfer jest mizerny, mam tez mojego desktop-frankensteina z ubuntu 14.04 ktory potrafi w pelni wykorzystac przepustowosc. Wszystko laczone kablem.

na codziennosc starcza Pi
zdarza sie jednak, ze musze wrzucic i przeslac duzy plik, np 3Giga z Franka na Pi i uzytkownik jeszcze go pobrac. No nie da rady, upierdliwosc i nadmierne zuzycie karty SD na Pi.
wtedy wpadlem zeby zrobic forwarding portow np 1920-1922 na ip Franka i w nim zainstalowac tez proftpd z gadminem. No i tu sie pojawia zonk opisany wyzej.
Najlepsze, ze w gadminie znalazlem tylko miejsce na wpisanie jednego portu(mozliwosc zmiany 21 na np 1921)


Macie jakies pomysly? Moze jakies inne rozwiazania wchodza wam do glowy?
Imntc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2016, 19:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Konfiguracja dwoch ftp na jednym adresie

Post autor: Imntc »

Może wprowadzenie vhost coś da.
http://www.proftpd.org/docs/howto/Vhost.html
Imntc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2016, 19:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS

Re: Konfiguracja dwoch ftp na jednym adresie

Post autor: Imntc »

Aha, zobacz jeszcze, czy problem nie leży gdzieś w konfiguracji sieci/firewalla
1) sprawdź czy port jest aktywny na problematycznym hoście
#netstat -ant
2) jeśli port działa poprawnie, spróbuj go przeskanować z zewnątrz z użyciem nmap. Jeśli port nie odpowie, to może firewall wycina Ci połączenie.
3) jeśli port jest widoczny z zewnątrz, spróbuj zwykłego klienta ftp. Możliwe, że to kwestia przeglądarki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości