Sterowniki Nvidii zatrzymuja bootowanie systemu - MacBookPro

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
Hiddenus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2020, 07:59
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Sterowniki Nvidii zatrzymuja bootowanie systemu - MacBookPro

Post autor: Hiddenus »

Witam.

Od kilku tygodni korzystam z Linuxa na Macbook'u z powodu nie posiadania originalnego OSX'a (a nie mialem ochoty specjalnie kupowac).

Ogolnie system chodzi w porzadku, ale gdy z nudow chcialem sprobowac gre Urban Terror, gra uprzejmie sie wysypywala bez zadnego komunikatu (detale na forum gry, po angielsku, jezeli kogos to obchodzi :P).
Domyslam sie, ze winny jest sterownik ktory mam zainstalowany domyslnie (tj. Nouvetau), wiec postanowilem sprobowac sterownika od Nvidii (ver 340.108).
W rezultacie system po restartowaniu albo zatrzymywal sie na wyswietlaniu wczytywania modulow z ostatnia pozycja

Kod: Zaznacz cały

[   OK   ] Starting System Logging Service
Albo wyswietlal mi migajacy kursor terminala, potem czarny ekran na kilka sekund i znowu kursor. Zero mozliwosci wejscia do trybu terminala.
Po dlugich kombinacjach i wiazankach obelg w ekran w koncu udalo mi sie dotrzec do menu GRUB i uruchomienia "innej" wersji Xubuntu (nie wiem jak to inaczej nazwac, mialo na koncu cyferki i wybralem wersje o 1 mniej. Cos w rodzaju punktu przywracania?). Tam tez mialem tylko kursor, ale moglem dostac sie do terminala.
Z czystej ciekawosci sprobowalem odpalic gre z jego poziomu co w rezultacie zepsulo ten terminal, musialem przejsc do drugiego.
Obrazek
Stamtad odinstalowalem sterownik Nvidii i zainstalowalem na nowo Nouvetau i uruchomilem system ponownie.

To tyle jesli chodzi o moja historie, teraz pytanie:

Czy jest byc moze jakis inny sposob na zdobycie sterownika, ktory nie wykrzaczy mi sie w ten sposob?

Zaznaczam, ze nie jestem zbyt obeznany z systemem Linuxa (uzywanie Androida sie nie liczy :P) i wiekszosc komend ktore uzylem, zeby przywrocic sterownik uzyskalem od wujka Google.
____
MacbookPro
Core 2 Duo
4GB RAM
GeForce 8600M GT
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2052
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Sterowniki Nvidii zatrzymuja bootowanie systemu - MacBookPro

Post autor: kobrawerde »

Hiddenus
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2020, 07:59
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Sterowniki Nvidii zatrzymuja bootowanie systemu - MacBookPro

Post autor: Hiddenus »

Niestety te rozwiazanie u mnie nie dziala, bo wysypuje mi blad przy skrypcie GRUB.

Kod: Zaznacz cały

sudo update-grub
Sourcing file `/etc/default/grub'
Sourcing file `/etc/default/grub.d/init-select.cfg'
Generowanie pliku konfiguracyjnego GRUB-a...
Znaleziono obraz Linuksa: /boot/vmlinuz-5.4.0-56-generic
Znaleziono obraz initrd: /boot/initrd.img-5.4.0-56-generic
Znaleziono obraz Linuksa: /boot/vmlinuz-5.4.0-54-generic
Znaleziono obraz initrd: /boot/initrd.img-5.4.0-54-generic
błąd: brak pamięci.
błąd: syntax error.
błąd: Incorrect command.
błąd: syntax error.
Błąd składni w linii 283
W wygenerowanym pliku konfiguracyjnym GRUB-a wykryto błędy składni.
Proszę się upewnić, że w plikach /etc/default/grub oraz /etc/grub.d/*
nie ma błędów lub wypełnić raport o błędzie z załączonym plikiem /boot/grub/grub.cfg.new.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość