Przerwałem instalację co robić

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
PL4y3r98
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2020, 17:59
Wersja Ubuntu: 20.04

Przerwałem instalację co robić

Post autor: PL4y3r98 »

Mam mały nie mały problem, podczas mojej pierwszej instalacji Linux'a (w życiu) którą praktycznie zakończyłem, pojawił mi się komunikat czy zrestartować komputer, więc wcisnąłem restartuj/resetuj komputer (bo nie było innej opcji) i wyciągnąłem USB z którego instalowałem Ubuntu 20.04.1 LTS, musiałem trochę pomóc w tym restarcie więc pszczynianinem przycisk power i po ponownym uruchomieniu nie wyświetliła mi się opcja wyboru systemu który komputer ma mi boot-ować, instalowałem Linuxa obok windowsa 10 (na laptopie HP), w windowsowym menadżerze dysków widać że partycje podzieliło, a po próbie ponownego wejścia do linuxa za pośrednictwem life-USB wyskakuje mi perform MOK management i 4 opcje do wyboru I. Continue boot, II. Enroll MOK, III. Enroll key from disk, IV. Enroll hash from disc. Wyłączyłem komputer (przytrzymałem przycisk power) i się zapytuję co dalej, pewna osoba poradziła mi zainstalowanie w konsoli jakiegoś fstrima :???: , może bym tak zrobił jakbym uruchomić linuxa (chyba że chodziło mu o konsole windowsową... ale szczerze wątpię). :cry: pomocy
Awatar użytkownika
tuxcnc
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 05 gru 2010, 22:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Przerwałem instalację co robić

Post autor: tuxcnc »

Nigdy czegoś takiego nie miałem, ale chyba chodzi o secure boot, a ten ręczny restart raczej niczego nie popsuł i nie ma żadnego znaczenia.
PL4y3r98
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 08 gru 2020, 17:59
Wersja Ubuntu: 20.04

Re: Przerwałem instalację co robić

Post autor: PL4y3r98 »

Zmieniłem status secure boot z diseneble na eneble nie pomogło ale jak zmieniłem legacy boot to podczas włączania komputera pojawił mi się mały napis na krótko (w lewym dolnym rogu ,,press esc to open boot manager'' czy jakoś tak) no to włączam i w końcu działa, Dziękuje i do usłyszenia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], fabians i 2 gości