Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
Rafskix
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: Rafskix »

Witam,zauważyłem że dostosowanie się do tego punktu regulaminu:
4. Używanie w tytułach słowa PROBLEM (oraz wszelkich jego synonimów) jest całkowicie zakazane.

sprawia sporo trudnosci-szczególnie nowym użytkownikom forum.
W sumie jest to zrozumiałe,bo to słowo jest pierwszym,które przychodzi do głowy kiedy z systemem coś jest nie tak.
Wskutek tego moderatorzy mają sporo pracy z pouczaniem do zmiany tytułu postu/usuwaniem postów, ze słowem "problem" w tytule.
Z tego co przeczytałem w pewnym temacie w dziale prugatory, nie można używac tego słowa przez kiepską wyszukiwarkę forum.
Sprostujcie jesli się mylę.
Jeśli jednak nie,to czy usunięcie § 2 punkt 4 i wprowadzenie punktu mówiącego,że:
4. Używanie w wyszukiwarce forum słowa PROBLEM (oraz wszelkich jego synonimów) jest całkowicie zakazane.
nie załatwiło by sprawy?
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: aga »

Z tego co przeczytałem w pewnym temacie w dziale prugatory, nie można używac tego słowa przez kiepską wyszukiwarkę forum.
wiesz osobiście co do wyszukiwarki nie mam żadnych zastrzeżeń - chodzi o to że np. jeśli ktoś zakłada temat po raz "nty" twierdząc że nic takiego nie było -wrzucam słowo do szukajki i znajduje mi rozwiązanie , jeśli takowe było ,bez żadnego problemu

Jeśli chodzi o słowo PROBLEM w tytule to ,wiadomo że pierwsze co przychodzi na myśl jest własnie napisanie w tytule tego słowa . Musisz wziąść pod uwagę ,że jeśli ten punkt zostanie usunięty to wszyscy zaczną używać tego słowa i wtedy dopiero szukajka będzie wariowała.
Nie pamiętam sytuacji , żeby moderatorzy wyrzucili temat do kosza z powodu tytułu ,nie zwracając uwagi autorowi tematu.
Dlatego wszyscy powinni na to zwracać uwagę , a nie tylko moderatorzy.
Uważam ten punkt w regulaminie za jeden z ważniejszych i usunięcie go nie ma sensu
Pozdrawiam
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: EF »

Pozatym nazywanie tematu "Problem z Ubuntu", "Problem z ustawieniami", "Problem z czymśtam" nie ma zupełnego sensu. Tematy będą się powtarzać, choć mogą być w nich poruszane zupełnie inne kwestie. Generalnie będzie to prowadzić do ogólnego chaosu, zacznie się pojawiać masa skarg, ludzie będą obwiniać moderatorów, administratorów.
Jak dla mnie, fatalny pomysł.
Chakra Linux user.
Awatar użytkownika
Rafskix
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: Rafskix »

aga28:
wiesz osobiście co do wyszukiwarki nie mam żadnych zastrzeżeń
Też nie miałem nigdy problemu z tą wyszukiwarką.Jesli jednak działa ona dobrze, to skad ten zakaz odnośnie słowa problem?
Z drugiej strony piszesz:
jeśli ten punkt zostanie usunięty to wszyscy zaczną używać tego słowa i wtedy dopiero szukajka będzie wariowała.
Czyli chyba taka idealna to nie jest:razz:
Nie pamiętam sytuacji , żeby moderatorzy wyrzucili temat do kosza z powodu tytułu ,nie zwracając uwagi autorowi tematu.
Tego nie napisałem.Tematy są usuwane po zignorowaniu prośby moderatora;P .Jednak ma to swoje minusy-czas moderatora i opinia o forum.
Coż-ten post to propozycja.Jesli z jakichs względów-technicznych albo ideologicznych nietrafiona to do kosza z nim:-)
Awatar użytkownika
Farcoral
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 14 mar 2007, 16:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Kontakt:

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: Farcoral »

Rafskix pisze:aga28:

Też nie miałem nigdy problemu z tą wyszukiwarką.Jesli jednak działa ona dobrze, to skad ten zakaz odnośnie słowa problem?
Z drugiej strony piszesz:

Czyli chyba taka idealna to nie jest:razz:
Ale kiedy temat jest poprawnie napisany to moge wyszukiwać po temacie, po treści i po słowach kluczowych i mam 3 opcje z czego wyszukiwanie po temacie daje najbardziej treściwe posty. Wystarczy wpisać xorg i zmienić na wyszukiwanie w treści postu wtedy mam kilka razy więcej stron do przeglądania.
Awatar użytkownika
Rafskix
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: Rafskix »

EF -roztoczyłeś wizje prawdziwego armageddonu :-) Nie wydaje mi się, żeby ta zmiana mogła to spowodować.W takim wypadku zapis o słowie "problem" miałoby każde forum w sieci.

Farcoral - w sumie to nie mam zastrzeżeń do przeglądarki.Pytanie brzmi-czy zezwolenie na wpisywanie w tematach słowa "problem" a zakazanie wpisywania go w wyszukiwarce to jest jakieś wyjście.
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: EF »

Oczywiście, nie stanie się tak od razu, bo ludzie z wyobraźbnią będą zakładać tematy w ten sposób, aby ułatwić ich wyszukiwanie innym. Pytanie tylko co z resztą ..
Pytanie brzmi-czy zezwolenie na wpisywanie w tematach słowa "problem" a zakazanie wpisywania go w wyszukiwarce to jest jakieś wyjście.
tylko jak będzie się respektowac taki zapis ?
Chakra Linux user.
Awatar użytkownika
Rafskix
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: Rafskix »

EF -
tylko jak będzie się respektowac taki zapis ?
Każdy robiłby to dla swojego dobra.Tego nie trzeba by było pilnować.
Awatar użytkownika
EF
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 781
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: EF »

Pomysł dobry, ale niewykonalny : D

Nie ma opcji, niektórych forumowiczów poprostu nie da się do tego nakłonić. Nie zależy im na ładzie i porządku, ale na rozwiązaniu swojego problemu.
Chakra Linux user.
Awatar użytkownika
Ruri
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: Ruri »

Chodzi o coś takiego: http://rtfm.killfile.pl/#tematy
Jest tam ładnie wyjaśnione dlaczego warto precyzyjnie zadawać tematy.

Sam zapis nie wziął się z kosmosu, to odpowiedz na sytuację na forum, jak pewnego dnia okazało się, że mamy same tematy typu: Problem z grafiką nvidia. Nie wiadomo czy chodzi o hardware czy też może o soft. Dzięki dużej ilości pracy udało nam się tego pozbyć. Jak widać jest już lepiej.

Niektórzy starzy bywalcy pamiętają jak na jeden dzień wszystkie słowa "problem" w temacie zostały zamienione na "Baba z wozu koniom lżej". Trzeba było to zobaczyć, by odczuć skalę zjawiska.

Jeśli ktoś napisze "Problem ze sterami do karty nvidia xx123456" Zostanie poproszony o poprawkę, jeśli "Problem z grafiką" poleci w kosz.

Regulamin musi być zwięzły, dlatego też taki a nie inny zapis.

Pomijam kwestię logiki, jeśli ktoś zakłada temat to oczywistym jest, ze "ma problem"

I dementuję plotki, że wyszukiwarka ma problem z "problemem" ;> Wyszukuje go bardzo dobrze. Za dobrze...
Awatar użytkownika
Rafskix
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 29 gru 2007, 20:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: Rafskix »

Jeśli taki delikwent zlekceważyłby ten punkt regulaminu i wpisał "problem" w wyszukiwarce, mógłby mieć pretensje tylko do siebie.

Zastanawiam się nad czymś innym:czy tak naprawde tego słowa nie można używać ze względu na gramatyke polską? Bo jeśli wpisze w wyszukiwarce "monitor" ,a ktoś założył temat "problem z monitorem", to czy wyszukiwarka taki temat znajdzie?
Awatar użytkownika
Ruri
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: Ruri »

Tak, znajdzie, mam nadzieję ze w koszu ;)
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8613
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Propozycja likwidacji § 2 punkt 4 regulaminu forum.

Post autor: mario_7 »

Rafskix, wszystko jest już wytłumaczone. Jeśli jeszcze nie zrozumiałeś - ostateczna odpowiedź:
Problem jest słowem, które absolutnie nic nie znaczy. Zapycha tylko temat wątku i wręcz przeszkadza przy szukaniu czegokolwiek na forum.
"Problem z Ubuntu", czy "Problem z laptopem" są tak ogólnymi pojęciami, że upchniesz do nich absolutnie wszystko - jaki jest sens takiego tytułu tematu, skoro po nim samym nie poznasz co jest w środku?
W zasadzie każdy tytuł tematu ze słowem "problem" będzie zbyt ogólny, aby nadawał się do konkretnego opisu zawartości wątku. Jeśli jednak tytuł z "problemem" będzie napisany w sposób precyzyjny, to wracamy do początku - po co tam to dodatkowe słowo, które dla osoby czytającej forum będzie jedynie nic nieznaczącym wyrazem do przeczytania?

Tym samym chciałbym zakończyć dyskusję na ten temat. Punkt z "problemem" zostanie w regulaminie i nikt nas nie przekona, że jest on zbędny - życie już pokazało, że jest wręcz niezbędny. :)

Jeśli ktoś jeszcze czuje niedosyt wyjaśnień na ten temat, to niech przyjmie ten punkt regulaminu jako aksjomat. :)

Jako ciekawy przyczynek do dyskusji polecam: viewtopic.php?t=79195
Sylwester
Zablokowany

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości