[JAVA] kompilowanie źródeł Thinking in Java IV w Ubuntu

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
avasemin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2008, 12:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

[JAVA] kompilowanie źródeł Thinking in Java IV w Ubuntu

Post autor: avasemin »

Witam,
Kupiłem jakiś czas temu Thinking in Java IV chcąc uczyć się Javy i natknąłem na pewne komplikacje. Nie wiem jak skompilować przykladowe kody zrodlowe w Ubuntu, są one uzupelnieniem do tej ksiazki. Probowalem juz na rozne sposoby, ale wszystko na próżno.

Bede wdzieczny jesli ktos obeznany w temcie zechce mi pomoc. Nizej podaje link do wyzej wspominanych kodów:
ftp://ftp.helion.pl/przyklady/thija4.zip

pozdrawiam

----
a to blad kiedy probowalem dzialac antem

BUILD FAILED
/home/avas/Pulpit/THIJA4/code/build.xml:51: The following error occurred while executing this line:
/home/avas/Pulpit/THIJA4/code/object/build.xml:29: J2SE5 required
Awatar użytkownika
kapron
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 127
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04

Odp: [JAVA] kompilowanie źródeł Thinking in Java IV w Ubuntu

Post autor: kapron »

pogooglałem trochę w Twojej sprawie i znalazłem coś takiego: http://www.mindviewinc.com/TIJ4/CodeInstructions.html
instrukcja wprawdzie pod winde, ale lepsze to niż nic ;) w sumie, to z przełożeniem tego na środowisko linuksa nie powinno być problemów
Awatar użytkownika
mate_haru
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 05 paź 2006, 12:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: [JAVA] kompilowanie źródeł Thinking in Java IV w Ubuntu

Post autor: mate_haru »

Pierwsza rzecz:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install sun-java6-jdk
Az z ciekawosci sciagnalem ta paczke, zeby zobaczyc co jest nie tak :P Pamietam, ze dwa lata temu nie mialem zadnych problemow kiedy bawilem sie z ta ksiazka i tymi kodami... i tak jak sie spodziewalem - wszystko smiga jak nalezy :)

Idac z ksiazka wiesz jaki kod trzeba skompilowac (bo w ksiazce pisza), wiec ladujesz sie do odpowiedniego katalogu i kompilujesz co potrzebne. U mnie dla przykladu:

Kod: Zaznacz cały

mateharu@335-mateharu:~/Pulpit/THIJA4/code/annotations$ javac StackL.java
nie pojawily sie zadne problemy :P

A co do anta, to mocno odradzam. Budowanie i edytowanie jego plikow konfiguracyjnych *.xml jest bardzo czasochlonne i niewygodne, tak wiec na potrzeby nauki Javy z Thinking in Java mozna go sobie spokojnie darowac. Zainteresuj sie natomiast narzedziem maven w wersji 2, ktore calkowicie przewyzsza wspomnianego anta. Wysmienicie wrecz zarzadza sie nim wszelkimi projektami stworzonymi w Javie i choc przy Thinkig Ci sie zbytnio nie przyda, to w przyszlosci przy wiekszych programach moze zaoszczedzic Ci mase wysilku, czasu i nerwow :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości