Znalezienie partycji windowsa na Ubuntu

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
dziara1986
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2008, 22:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Znalezienie partycji windowsa na Ubuntu

Post autor: dziara1986 »

Witam!!!

Z racji tego, że mój post był niezrozumiały dla pewnych użytkowników (viewtopic.php?t=84239). Więc piszę ponowny i chyba bardziej zrozumiały.

Otóż, z mojego komputera korzystają 3 osoby: ja, mój tata i siostra. Oni niestety znają się tylko na M$ Windows. A ja chcę zacząć przygodę z Linuxem. Więc wyczytałem, że da się zainstalować Ubuntu z poziomu Windowsa, poprzez program Wubi ( patrz http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... do-ubuntu/ ), Windowsa mam zainstalowanego na dysku C. Ubuntu ma emulowaną partycje na dysku dysku E. I w tym problem, że Ubuntu widzi mi dysk C oraz D, a dysku E już nie. I chodzi mi o to, aby ten dysk E mi też zobaczył, ponieważ mam tam wszelkie notatki do szkoły, muzykę oraz inne projekty.

Więc zastanawiam się co zrobić. Jeżeli wiecie to proszę o pomoc.
omega79
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 26 sty 2008, 15:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Znalezienie partycji windowsa na Ubuntu

Post autor: omega79 »

Nie wiem dokładnie bo ja mam tylko linuxa ale wydaje mi sie ze mozesz w bardzo prosty sposób zainstalować linuxa na c bez straty windowsa. Ale poczekaj na innych forumowiczów bo ja nie daję gwarancji ( nigdy nie miałem windowsa ) stąd nie jestem na 100% pewien . a jak sie myle to nich moderator usunie tego posta bo po co ma syfić forum .
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Znalezienie partycji windowsa na Ubuntu

Post autor: aga »

Szukałeś?
Hasło partycjonowanie , wubi - jest tego tutaj sporo.
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
dziara1986
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2008, 22:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Znalezienie partycji windowsa na Ubuntu

Post autor: dziara1986 »

Szukałem, ale nic nie znalazłem. Pozdrawiam. Czekam na inne opcje.
Awatar użytkownika
raven18
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 122
Rejestracja: 23 lis 2007, 20:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Znalezienie partycji windowsa na Ubuntu

Post autor: raven18 »

Musisz najpierw wydzielić miejsce pod linuksa na dysku E. Tzn musisz zmniejszyć odpowiednio tą partycję, najlepiej jeśli to zrobisz z poziomu windowsa (np partition magic umożliwia to bez utraty danych > najpierw radzę jednak defragmentację odpowiedniej partycji), pod ubuntu wystarczy tak ~5 giga + swap w zależności od ilości pamięci ram - przy 1GB wystarczy ~256MB (ewentualnie możesz utworzyć /home ale na początek to nie jest konieczne).
dziara1986
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2008, 22:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Znalezienie partycji windowsa na Ubuntu

Post autor: dziara1986 »

Raven18 ale chodzi ci o osobną partycję na dla linuxa. Czy przez wubi. Bo na partycji windowsowskiej ntfs nazwanej potocznie E mam wydzielone w postaci pliku 8 giga wirtualny dysk na którym wubi instaluje ubuntu. Właśnie tej partycji E nie widzi. A powinien.

Dobra znalazłem te pliki! Dla wszystkich korzystących z ubuntu poprzez Wubi, pliki z dysku na którym jest zainstalowany Ubuntu znajdują się w katalogu /host.

Pozdrawiam
[Solved]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość